Zlepšení se nekoná. iPhone 15 Pro nepřinese žádné vylepšení fotoaparátu

iPhone 15 Pro
Zdroj fotografie: Apple

Ačkoli se očekávalo, že Apple do konce příštího roku vylepší hlavní snímač svého špičkového smartphonu iPhone 15 Pro, zdá se, že se společnost rozhodla zachovat snímač současné generace.

Společnost Apple letos aktualizovala část fotoaparátu svých iPhonů 14 Pro a 14 Pro Max. S novým 48Mpx hlavním snímačem, který je samozřejmě větší než předchozí 12Mpx snímač. Nový fotoaparát má sedm čoček (7P) a očekávalo se, že Apple příští rok u iPhonu 15 Pro přidá ještě jednu.

Podle nového tweetu analytika Ming-Chi Kuo se však zdá, že Apple nehodlá vylepšit hlavní fotoaparát svého smartphonu, protože nechce použít objektiv 8P. V důsledku toho by kvalita fotografií iPhonu 15 Pro měla být srovnatelná s kvalitou fotografií iPhonu 14 Pro.


Nenechte si ujít:


iPhone 15 Pro: žádné zlepšení fotoaparátu v plánech není

Výrobci chytrých telefonů se často rozhodnou přidat k objektivům svých chytrých telefonů více čoček, aby zlepšili korekci. Ať už se jedná o zkreslení, nebo dokonce barevnou aberaci. Přidání čoček může také pomoci vnést více detailů do určitých oblastí obrazu a lépe zachytit světlo.

Jiné smartphony, včetně Xiaomi 12S Ultra, nedávno přijaly asférickou čočku 8P, která řeší běžné fotografické problémy, jako jsou odlesky, duchy a chromatická aberace. Přístroj má také antireflexní vrstvu čočky, inkoustovou vrstvu na okraji čočky, cyklický olefinový kopolymerový materiál. A pokročilou technologií infračerveného světelného filtru. To vše umožňuje prezentovat jasnější a souvislejší celkový obraz.

Neočekáváme, že hlavní fotoaparát iPhonu 15 Pro bude revoluční. Ve srovnání se současnou generací bez tohoto osmého objektivu. Víme však, že smartphone bude prvním od společnosti Apple. Který bude místo teleobjektivu používat periskop. Ve výsledku tak uživatelé získají větší optický zoom. Což iPhonu umožní konkurovat v této oblasti některým špičkovým smartphonům s Androidem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com/mingchikuo

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *