Mladík vytvořil mobilní hru, kde na Putina házíte banány. Apple měl s touto hrou problém

Vladimír Putin
Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

I když se to bude zdát neuvěřitelné, tak desetiletý britský školák vydělal téměř 1 000 liber pro charitativní organizace, které působí na Ukrajině ve válečné zóně. Jak se mu to povedlo? Vytvořil vlastní mobilní hru „Splat Putin“, která umožňuje hráčům házet banány po ruském prezidentovi.

Je to velmi zajímavý koncept samotné hry, a vzhledem k současné situaci, tak má hra i značný úspěch. I když zpočátku americká společnost Apple byla proti této hře, takže ji dokonce odmítla umístit na svůj App Store.  Chlapec tvrdí, že byla společností Apple vyhodnocena jako „násilná“, a proto jí společnost ze začátku odmítla distribuovat.

Apple dělal drahoty

Gerry Cameron s tabletem od společnosti Apple
Gerry Cameron / Zdroj fotografie: Harvey Cameron Twitter ( Se souhlasem)

Chlapec Gerry Cameron je žák 5. ročníku z Hertfordshire. Sám by hru pochopitelně vytvořit nedokázal, tak se spojil se svým otcem, a společně hru vytvořili. Původně tato hra umožňovala hráčům házet výkaly na ruského prezidenta Vladimira Putina. To byl ale kámen úrazu, a tato verze se nelíbila Applu, proto ji musel chlapec ve finále přetvořit. Později tedy vyhověli pokynům App Storu, a nahradili házení výkalů opicí, která hází banány.


Nenechte si ujít:


Cíl je jasný! Chlapec se chystá vybrat milion

Hra je nyní k dispozici zdarma na Apple App Store a student Gerry za své úsilí nasbíral na Facebooku 10 000 sledujících. Říká, že jeho cílem je získat 1 milion dolarů pro ukrajinskou charitu pomocí reklam nebo tím, že umožní hráčům zaplatit 99 pencí za hru bez reklam.

Gerry Cameron se svojí rodinou / Apple
Gerry Cameron s rodinou / Zdroj fotografie: Harvey Cameron Twitter ( Se souhlasem)

Gerryho otec Harvey reagoval na přísná pravidla Applu velmi překvapeně.  V rozhovoru řekl: „Byl jsem opravdu překvapen, jak těžké bylo přimět Apple, aby hru spustil v jejich obchodě.“ Připadalo mi to celkem bizarní. „Pokud je Gerryho hra vůči Putinovi nepřiměřená, jak byste popsal, Putinovo chování vůči Ukrajině?“

Mladík Gerry zatím vybral něco mezi 600 a 1000£. V současnosti se rozhoduje, které charitě peníze daruje. Student dále řekl: „Miluji technologie a hraní her a myslel jsem si, že by bylo vhodné vytvořit hru, která může pomoci lidem na Ukrajině.“ Bylo by fajn, kdyby takových projektů vznikalo mnohem více. Každá pomoc se počítá.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *