Astronaut společnosti Nasa prozradil, co chce vesmírná agentura najít na Měsíci

NASA
Autor fotografie: WikiImages / Zdroj fotografie: Pixabay

Mise NASA Artemis 1 je v plném proudu a připravuje americkou vesmírnou agenturu na návrat lidí na povrch Měsíce. Vzhledem k tomu, že NASA má v úmyslu znovu prozkoumat Měsíc, hovořil její astronaut Stan Love s deníkem The U.S. Sun o tom, co doufá, že se jí podaří najít.

Love začal vysvětlením, jak by nás Měsíc mohl o Zemi naučit mnohem více. Deníku The U.S. Sun řekl: Když Měsíc otočíte, zjistíte, že celá jižní část strany Měsíce, která se táhne od rovníku až k jižnímu pólu, je impaktním kráterem: „Na jižním pólu Měsíce se také nachází největší systém těchto kráterů.

„Jmenuje se South Pole-Aitken basin a ten se vyhloubil 13 km hluboko do měsíčního pláště, který je podle teorie vzniku Měsíce vytvořen ze zemského pláště. „O tom, co se děje v plášti pod našima nohama, toho moc nevíme, protože je příliš hluboko a příliš žhavý, ale z Měsíce bychom to mohli zjistit.“

Love také vysvětlil, jak důležité může být nalezení důležitých zdrojů na Měsíci. Dále uvedl: „Rádi bychom také věděli, jaké přírodní zdroje jsou k dispozici, zejména těkavé látky, voda, oxid uhličitý, čpavek, které jsou běžné v asteroidech a kometách. „Měsíc sám o sobě je poměrně suchý, ale je možné, že tam jsou ložiska těchto látek. „Tyto těkavé prvky jsou přeměnitelné na dýchací kyslík, pitnou vodu, raketové palivo, všechny druhy věcí, které budeme potřebovat k výzkumu vesmíru a které už na nejspíše Měsíci jsou.

“ Následná těžba těchto věcí z Měsíce je energeticky mnohem méně nákladnější než těžba tady ze Země, takže můžeme skutečně nastartovat ekonomiku lunárních zdrojů, pokud tam tyto věci najdeme a půjdeme je hledat.“ Jakmile koncem tohoto roku přistane na Zemi modul Orion z mise Artemis 1 bude mise považována za ukončenou. Dále z něj NASA bude moci získat data a začít plánovat misi Artemis 2. Artemis 2 bude pilotovaná mise a jejím cílem je, aby astronauti poprvé po desetiletích obletěli Měsíc. To povede k misi Artemis 3, při níž snad na povrchu Měsíce stane první žena a první barevný člověk.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *