Moskvič se vrací! Rusko obnoví ikonickou automobilovou značku sovětské éry. Odhalen bude i první elektromobil

Rusko
Autor: hhorakova / Zdroj: Pixabay

Pokud náš web sledujete pravidelně, tak víte, že občas přineseme i nějaké novinky ze světa automobilů. Většinou se z pravidla jedná o nové elektromobily, případně hybridy. Nyní tomu nebude jinak, a rovnou se podíváme na připravovaný elektromobil Moskvič.

Jakmile Rusko spustilo svoji invazivní válku na Ukrajině, svět se rázem obrátil vzhůru nohama. Mnoho společností z celého světa se v podstatě rozhodlo, že se stáhnou z ruského trhu. Netrvalo dlouho a z Ruska začala odcházet jedna automobilka za druhou. V současnosti na tomto trhu nejsou oficiálně dostupné žádné západní produkty a automobilové značky. Tato situace vyústila do takového bodu, že příští týden se v závodě „Moskvič“ začnou montovat první automobily, řekl médiím moskevský starosta Sergej Sobjanin.

Sovětský svaz 2.0: Rusové brzy opět koupí auta Moskvič

„Již příští týden zahájí firma první montáž. A příští rok, doufáme, dosáhneme parametrů objemu prací, srovnatelných s obdobím, kdy tu byl Renault,“ řekl Sobjanin.

Jak uvedl, moskevské úřady plánují spustit ruskou platformu pro výrobu vlastních elektromobilů do dvou až tří let. To je v souladu se slovy generálního ředitele „moskevského“ závodu Dmitrije Pronina. Ten uvedl, že do roku 2025 plánuje závod vytvořit vlastní platformu pro výrobu moderních elektromobilů.


Nenechte si ujít:


Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že auta by měla být pro Rusy výrazně levnější. To je v současné situaci důležité. Továrna bude vyrábět „nejmodernější“ vozidla. Najdeme mezi nimi sedan a čtyři crossovery. Nemáme však žádné informace o tom, jaké typy elektromobilů bude „Moskvič“ vyrábět.

Kořeny této továrny sahají až do roku 1930. Kdysi ji na počátku 90. let 20. století koupil Renault. Výrobní linka automobilů Renault byla po invazi na Ukrajinu zastavena. V květnu, po odstoupení Renaultu z ruského trhu, byl závod opět předán moskevským úřadům.

Nejprodávanější značky a modely v Rusku pocházejí od čínských značek. Podle údajů ruské analytické agentury „AUTOSTAT“ pocházely čtyři z deseti nejprodávanějších nových automobilů v Rusku v září z Číny. Na druhém místě se umístilo Chery, na čtvrtém Haval, na šestém Geely a na osmém Xingtu. Bude zajímavé sledovat, jak se Rusko s tímto krokem popere, a zda dokáže své závazky splnit.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: russian.rt.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *