Rusko jako vítěz. Samsung se zřejmě vrátí na ruský trh

Samsung
Vrátí se Samsung do Ruska? / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Již mnoho společností se stáhlo z ruského trhu kvůli invazi Ruské federace na Ukrajinu. Mezi tyto společnosti se řadí i Samsung s Applem, ale v tuto chvíli to vypadá tak, že se má první jmenovaný v plánu vrátit.

Podle webu CNN se řada Apple iPhone 14 dostala do rukou ruských maloobchodníků, i když se Apple stáhl z tamního trhu. Nicméně se tam prodává za docela tučnou sumu vzhledem k tomu, že je to limitované množství. Špatné pro Apple je ten fakt, že z toho vlastně nic nemá, protože prostředník u nich koupí smartphony a ten je pak dodá do Ruska. Takže Apple vydělá jen na té koupi od prostředníka, což je pochopitelně méně, než kdyby byl oficiálně v Rusku. Samsung se tomuto chce zřejmě vyhnout, a tak se rozhodl pro možný návrat na ruský trh.

Kdyby se tak opravdu stalo, tak by se Samsung vrátil za pouhých šest měsíců od opuštění ruského trhu. Podle agentury Reuters ruské zpravodajství uvádí, že zdroje blízké této záležitosti uvedly, že Samsung by své prodeje mohl obnovit již příští měsíc v říjnu včetně opětovného spuštění svého internetového obchodu. Samsung se prozatím k celé situaci nevyjádřil. Je možné, že prozatím počká na reakci veřejnosti. Ta by mohla určit, jestli se tam Samsung vrátí či nikoli.


Nenechte si ujít:


Před odchodem z ruského trhu měl Samsung 30% podíl, což bylo nejvíce ze všech společností, ale od té doby hodně klesnul a vedení se začaly ujímat čínské společnosti v čele s Xiaomi. Mě osobně tento krok Samsungu překvapuje, jelikož všichni víme, že si je poměrně hodně blízký se Spojenými státy. V tuto chvíli na ruském trhu vévodí téměř ve všech odvětvích čínské společnosti. Na samém vrcholu telekomunikací nalezneme společnosti Huawei a ZTE, které těží po odchodu Nokie a Ericssonu. Jak se na tento krok jihokorejského giganta díváte Vy? Schvalujete ho nebo jste toho názoru, že tohle Samsung nemá zapotřebí?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *