Většina případů UFO jsou čínské sledovací drony a nepořádek z vesmíru, odhalili představitelé Pentagonu

UFO
Autor: Stefan Keller / Zdroj: Pixabay

Americká vláda začala oficiálně vysvětlovat některá z nejznámějších setkání s UFO v posledním desetiletí, přičemž mezi hlavní viníky patří Čína a meteorologické balóny.

Zpravodajské služby v USA strávily několik posledních let analýzou záběrů stovek nedávných setkání s UFO a chtějí, aby se o nich Američané dozvěděli. Možná je čeká zklamání, ale stále to nejsou mimozemšťané.

Podle několika představitelů amerického ministerstva obrany (DoD), kteří anonymně hovořili s deníkem The New York Times, jsou mnohá nedávná pozorování UFO nebo neidentifikovaných vzdušných úkazů (UAP), jak je vláda raději nazývá pravděpodobně jen pozorováním zahraničních sledovacích operací nebo vzdušného nepořádku, například meteorologických balónů.

Několik případů UAP bylo oficiálně identifikováno jako „relativně obyčejné“ čínské pozorovací drony, uvedli anonymní úředníci. Čína již dříve ukradla plány pokročilých amerických stíhacích letounů a zajímá se o to, jak USA cvičí své piloty, dodali představitelé ministerstva obrany.


Nenechte si ujít:


Jiná pozorování UAP zaznamenaná vojenskými letadly, která zdánlivě ukazují pohyb vzdušných objektů zdánlivě odporující fyzikálním zákonům, jsou pravděpodobně výsledkem optických klamů. Patří sem i nechvalně proslulé video známé jako „GOFAST“, které bylo nahráno letounem amerického námořnictva a v roce 2018 uniklo do médií. (Toto video, spolu s dalšími dvěma uniklými filmy o vojenských setkáních s UAP, bylo nakonec vládou odtajněno).

Ačkoli se zdá, že objekt na videu GOFAST se nad vodou přibližuje nepochopitelnou rychlostí, jedná se pouze o optický klam vytvořený úhlem záznamu vzhledem k vodě, uvedli představitelé ministerstva obrany pro The Times. Ve skutečnosti se objekt pohybuje rychlostí nejvýše 48 km/h (30 mph), dodali úředníci.

Utajovaná zpráva UAP, kterou tento týden zpravodajské služby ministerstva obrany předaly Kongresu, pravděpodobně obsahuje zjištění, o nichž informoval deník The Times. Nová zpráva přidává nové podrobnosti k případům popsaným v dokumentu, který úředníci veřejně zveřejnili v červnu 2021 a který popisuje 144 údajných případů UAP nahlášených americkým vládním personálem v letech 2004-2021.

Zpráva z roku 2021 připouští, že kvůli nedostatku kvalitních údajů nelze většinu údajných střetů s UAP přesvědčivě vysvětlit. Zpráva však nabídla několik obecných vysvětlení UAP obecně, včetně „technologií nasazených Čínou, Ruskem, jiným státem nebo nevládním subjektem“, jakož i „vzdušného nepořádku“, jako jsou ptáci a meteorologické balóny.

Nikde ve zprávě se nehovořilo o mimozemšťanech. To však nezabránilo vzniku konspiračních teorií o návštěvnících z jiné planety, částečně kvůli obecné netransparentnosti vlády ohledně incidentů UAP. Sue Goughová, mluvčí ministerstva obrany, řekla deníku The Times, že vláda je odhodlána sdílet veškeré informace o UAP, aniž by ohrozila národní bezpečnost. Vládní představitelé se také obvykle zdržují veřejných diskusí o incidentech UAP, protože jednoduše není dostatek údajů, které by je přesvědčivě vysvětlily, dodala Goughová.

„V mnoha případech jsou pozorované jevy klasifikovány jako ‚neidentifikované‘ jednoduše proto, že senzory nebyly schopny shromáždit dostatek informací k pozitivnímu přiřazení,“ řekl Gough listu The Times. „Pracujeme na tom, abychom tyto nedostatky do budoucna zmírnili a zajistili dostatek dat pro naše analýzy.“

Zatímco ministerstvo obrany pokračuje ve vyšetřování pozorování UAP, NASA rovněž zahájila činnost nezávislého studijního týmu UAP, který pracuje od října 2022 do poloviny roku 2023. Podle NASA se tým zaměří na shromažďování a analýzu co největšího množství dat o UAP, aby mohl vyvinout nové metody identifikace neidentifikovatelných objektů na americké obloze.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: livescience.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *