Nejnovější generace procesorů je zde. Samsung ji vydal v omezeném množství

Samsung
Mobilní telefon Samsung / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Poslední den minulého čtvrtletí společnost Samsung Electronics oznámila, že zahájila hromadnou výrobu 3nm čipů pro některé zákazníky v segmentu vysoce výkonných počítačů. Jihokorejský gigant tedy stihnul zahájit výrobu ještě před TSMC, minimálně v této „nekomerční“ fázi prozatím vede. Informované zdroje tvrdí, že sériová výroba 3nm procesorů bude probíhat pravděpodobně pouze v omezeném množství.

Nejdříve si něco povíme o tom, co uvedl web Nikkei Asian Review. Ten napsal, že výroba začala v závodu Hwaseong, který již tradičně začíná s výrobou nových procesorů. Výrobní technologie se tam každoročně renovuje, a tak patří mezi nejhodnotnější závody společnosti Samsung vůbec. Nicméně, i přesto, že je výrobní podnik každoročně renovován, tak ještě nemá tak skvěle zvládnutou výrobu, aby 3nm procesory vydával jako na běžícím páse. Hromadná výroba čipů je prováděna v továrně Pyeongtaek, který spadá do závodu Hwaseong. V této továrně je k dispozici nejmodernější výrobní zařízení.Japonská publikace s odkazem na informované zdroje uvádí, že prvními příjemci 3nm čipů Samsung budou čínští výrobci specializovaných akcelerátorů pro těžbu kryptoměn. To je dáno tím, že trh s těmito zařízeními vstupuje do fáze recese. Samsung musí do budoucna vyhledat nevyhnutelně spolehlivější zákazníky.

Podle výsledků za první čtvrtletí letošního roku si Samsung nárokoval pouze 16,3 % trhu se smluvními službami výroby čipů, zatímco konkurenční TSMC ovládlo 53,6 % trhu, přičemž svůj podíl za tři roky zvýšilo o osm procentních bodů.

Tchajwanská společnost se chystá začít vyrábět 3nm produkty do konce letošního roku. Minulý měsíc Samsung vyměnil více než deset vedoucích pracovníků ve své smluvní divizi. Podle zdroje, i když všechny plánované personální změny obvykle provádí v prosinci. To jen vypovídá o důležitosti problému nedostatečného pokroku pro jihokorejského giganta, který před třemi lety oznámil svůj záměr stát se do roku 2030 lídrem na trhu.

„Do roku 2030 budeme světovým hráčem č. 1 v nepaměťovém sektoru,“ řekl v roce 2019 místopředseda Lee Jae-yong, de facto šéf Samsungu. Od té doby TSMC přidalo ke svému vedení asi osm bodů. Je otázkou, jak si povede v příštích letech.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *