Xiaomi odhalilo humanoidního robota, který se pomocí AI učí novým dovednostem. Je to počátek konce lidstva?

Xiaomi
CyberOne / Zdroj fotografie: Xiaomi

Všichni známe filmy o Terminátorech, kteří nakonec zničí celý svět. Proto nastává otázka, potřebujeme roboty? Potřebují lidé jejich pomoc? Pokud bychom jim měli pořád říkat, co mají dělat, je to zbytečné. Takže by měli mít svou vlastní inteligenci, která se bude rozvíjet. Na druhou stranu, pokud mají mít vyvinutou inteligenci, proč nám mají sloužit? Nepokusí se s námi udělat totéž, co od nich chceme my? Neudělají z nás své služebníky?

Předpokládáme, že jednoho dne se tohle může skutečně stát. Než ale dosáhnou takového stavu, čeká je ještě dlouhá cesta vývoje. Několik společností, jako například Tesla a Xiaomi, již podniká v tomto oboru první kroky. Modely jako Tesla Optimus a Xiaomi CyberOne již byly představeny veřejnosti. A oba humanoidní roboti vypadají velmi atraktivně.

CyberOne je novým členem rodiny robotů Xiaomi Cyber ​​po bionickém čtyřnožci CyberDog. Podle vedoucího pracovníka společnosti Xiaomi jsou inteligence a mechanické schopnosti za CyberOne všechny vyvinuty společností Xiaomi Robotics Lab. Zahrnuje to bezpočet práce na vývoji softwaru, hardwaru a algoritmů.


Zdroj: CNET Highlights

Takoví roboti však přicházejí s AI (Umělá inteligence). Při současné rychlosti vývoje, jsou na stejné úrovni jako děti. Každý den se učí nové dovednosti, které aplikují do reálných situací. (Na rozdíl od lidí mají téměř neomezené schopnosti.)

Xiaomi CyberOne je s každým novým dnem chytřejší

Vedoucí představitel společnosti Xiaomi řekl, že robot je dodáván s vlastním modulem pro hloubkové vnímaní Mi-Sense společnosti Xiaomi, který je kombinován s algoritmem interakce AI. Má tedy nejen kompletní schopnost vnímání 3D prostoru, ale také dokáže realizovat identifikaci postav, rozpoznávání gest a rozpoznávání výrazů.

Vývoj je stále ještě na začátku, ale například v jiných aspektech může Cyberone pomáhat s držením 1,5 kg těžkých předmětů jednou rukou.

Výroba takových robotů má však určitý cíl, Xiaomi chce spojovat lidi a všechny věci. Od IoT a AIoT tedy směřujeme k něčemu novému. V tomto ohledu Lei Jun řekl: „Věříme, že v budoucnu inteligentní roboti určitě vstoupí do lidských životů, a budou jejich součástí.“


Zdroj videa: Xiaomi

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mashable.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *