Nejnovější HarmonyOS obdrželo již přes 60 milionů zařízení za necelé dva měsíce

HarmonyOS
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Huawei už daleko v minulosti pracoval na svém operačním systému HarmonyOS. Veškerou jeho snahu urychlily americké sankce, které čínskou společnost donutily k tomu, aby vydala svůj operační systém už v roce 2020.

Původně bylo Harmony určeno pouze pro zařízení, jako jsou televize nebo hodinky. Až druhá verze operačního systému byla určena i do telefonů s tím, že to potěšilo mnohé uživatele. Nedávno nám Huawei představil už HarmonyOS 4.0, které přináší mnoho změn v uživatelském rozhraní. A ačkoli byl nový OS představený teprve 4. srpna, tak už se dostal na 60 milionů zařízení. To je opravdu impozantní výkon, když vezmeme v potaz, že teprve na začátku tohoto měsíce měl nový operační systém pouhých 10 milionů uživatelů.

Mezi nová zařízení s HarmonyOS 4 patří tablety a telefony. Společnost bohužel neprozradila, na jakých zařízeních je aktualizace přesně dostupná, avšak předpokládáme, že jde hlavně o řadu vlajkových telefonů P60 a Mate 50. Huawei dále uvedl, že v průměru si novou aktualizaci stáhlo za jeden den 1,2 milionů uživatelů. To vše jen po necelých dvou měsících od uvedení na trh.

HarmonyOS u nás snad ani nebude

Nová verze operačního systému umožňuje vybírat si barvy ikon aplikací či lépe seskupit oznámení na základě jejich důležitosti. Huawei má se svým operačním systémem velké plány a zatím to vypadá tak, že vše co v minulosti prohlásil, tak opravdu dodrží. To může těšit především čínské uživatele, protože globálně není Harmony dostupné, což mrzí mnoho uživatelů. Mimo Čínu mají smartphony zpravidla EMUI s tím, že ho čínská společnost pravidelně aktualizuje. Jediná zařízení dostupná s HarmonyOS jsou u nás různé hodinky včetně nejnovější řady Watch GT4.

Ohledně čínské společnosti uniká poslední dobou mnoho informací a my to jen kvitujeme. A zároveň doufáme, že to bude takto i nadále pokračovat. Například před dvěma dny měl Huawei v Číně velkou akci, na které odhalil zcela nový Huawei Mate 60 RS Ultimate Design s keramickým tělem a satelitním voláním.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, en.shiftdelete.net

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *