Netflix by v rámci rozsáhlého zásahu mohl během několika týdnů zakázat 100 milionů účtů

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Sdílení účtu je v rozporu s pravidly pouze v případě, že své uživatelské jméno a heslo poskytnete někomu mimo domácnost. Sdílení v rámci domácnosti je v pořádku. Netflix se však domnívá, že přibližně 100 milionů účtů po celém světě je sdíleno s cizími osobami. To znamená, že miliony lidí by se mohly dočkat pokárání, jakmile se zásah plně projeví.

Pokud chcete, aby váš účet nadále používal někdo mimo váš domov, Netflix vám pravděpodobně naúčtuje další poplatky. „Později v prvním čtvrtletí očekáváme, že začneme placené sdílení šířeji zavádět,“ uvedla nedávno firma. „Jak budeme zavádět placené sdílení, budou mít členové v mnoha zemích také možnost připlatit si, pokud budou chtít sdílet Netflix s lidmi, se kterými nežijí.“ Společnost očekává, že někteří naštvaní uživatelé v reakci na tento krok zruší své předplatné.

Podle některých prvních testovacích zemí, které se již potýkají se zákazem sdílení hesel, mohou uživatelé sledovat Netflix na televizoru mimo svůj domov po dobu až dvou týdnů, to by mělo pokrýt například dovolenou. „Službu Netflix můžete sledovat na televizoru mimo svůj domov až po dobu dvou týdnů, pokud váš účet nebyl v dané lokalitě dříve používán,“ uvádí se v pravidlech. „To je povoleno jednou za rok na jednom místě.“ Po uplynutí těchto dvou týdnů tato televize ztratí přístup k Netflixu, dokud hlavní majitel účtu nezaplatí další poplatek.

Sdílení účtu bude za příplatek

V některých latinskoamerických zemích Netflix experimentoval s dodatečnými poplatky za sdílení hesla, které stojí další 3 dolary. V těchto zemích musí hlavní majitel účtu sdělit ověřovací kód každému, kdo se pokouší získat přístup k účtu zvenčí. Netflix bude kód vyžadovat až do zaplacení měsíčního poplatku za přidání členů zvenčí do domácnosti. Zdražení v ostatních zemích tak může být relativně srovnatelné, pravděpodobně mezi 3 a 4 dolary za každého dalšího uživatele.

Už nyní je ovšem zřejmé, že nynější novinka dorazí také do Evropy. Proto by se dalo očekávat, že by si uživatelé na našem trhu mohli připlatit až 99 korun v závislosti na sdílení svého účtu.

WSJ uvádí, že Netflix uvažuje také o přidání placeného obsahu do své knihovny. Což by zákazníky přesvědčilo, aby si své přihlašovací údaje nechali pro sebe z obavy, že jim někdo jiný zvýší náklady. Lidé obeznámení se situací však tvrdí, že společnost od tohoto plánu upustila. V zájmu zachování přímočarého uživatelského prostředí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *