Netflix chytil druhý dech? Společnost hlásí rekordní počet nových uživatelů

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Není tomu dávno, co Netflix zavedl kontroverzní změnu, která rozhořčila lidi napříč několika zeměmi. Konkrétně se jednalo o ukončení sdílení účtů, ačkoli k tomu společnost v minulosti vybízela. Mnoho lidí na tento krok nadávalo a neslo ho v nelibosti, ale i přesto streamovací gigant hlásí za druhé čtvrtletí tohoto toku příliv téměř 6 milionu předplatitelů, což je markantní nárůst o osm procent. To potvrzuje, že snahy americké společnosti nebyly zbytečné, alespoň ne takto na papíře. Je pravděpodobné, že potenciál byl ještě větší.

Podle dopisu společnosti akcionářům došlo ke zdravé přeměně dlužníků na plně platící členy díky funkce přidání dalšího člena. Ta je o tom, že ke svému stávajícímu účtu přidáte člena za 8 USD. Nyní je dostupná ve více než 100 zemích světa. To jen potvrzuje snahu Netflixu o tom, že je odhodlaný neustále zlepšovat uživatelskou základnu tak, aby se zavděčil všem.

V budoucnosti má americká společnost v plánu rozšířit nové omezení do zbývajících zemí, kde ještě není. Mezi takové země patří Indie, Keňa, Indonésie či Chorvatsko. Namísto zvolení si dalšího člena budou uživatelé moci převést svůj stávající profil na nový účet. Blízko k celému Netflixu má i stávka herců, která nyní v Hollywoodu probíhá. K ní se vyjádřil i Ted Sarandos, jeden ze zastupitelů Netflixu, který prohlásil, že společnost chce najít spravedlivé řešení pro všechny. Dále pak dodal, že stávka sníží výdaje Netflixu o 1,5 miliardy dolarů.

V tuto chvíli je Netflix přední globální streamovací platformou. Těší se oblíbenosti také v České republice, kde překonává ostatní společnosti, jako jsou SkyShowtime nebo Disney+. Máte předplatné u nějaké streamovací platformy nebo si filmy spíš stahujete? Dejte mi to vědět do komentářů. Já osobně preferuji streamovací služby především z důvodu jejich snadné dostupnosti téměř všude. Stahování filmů je už pro dnešní dobu poněkud zastaralé a nevyznává jej většina lidí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, engadget.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *