Netflix má v plánu otevřít fyzické pobočky. Dočkáme se jí i v Praze?

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Netflix všichni znají jako streamovacího giganta s tím, že se teď bude snažit o rozšíření svého vlivu. Většinou mu jde o to, aby potěšil své diváky nějakým dobrým seriálem, ale to se podle posledních zpráv může změnit. Americká společnost chce využít svého jména a postavení na trhu tak, že má v plánu otevřít své první fyzické obchody. Obchody ponesou název „Netflix House“ a otevírat se budou průběžně od roku 2025. Cíl streamovacího giganta je ten, aby svým fanouškům nabídl zážitek přesahující televizní obrazovky.

Netflix nám nabídne překážkové dráhy, ale také jídlo

Cesta Netflixu začala už dávno s jeho půjčováním DVD, proto vám může nový plán přijít jako návrat z základům. Nebude to však obyčejný obchod. Netflix House bude místem pro fanoušky, kteří mají rádi různé hity Netflixu. Například fanoušci Hry na oliheň si budou moci vyzkoušet své schopnosti na překážkové dráze. A jestli dostanete chuť na něco speciálního, tak na vás bude čekat jídlo inspirované oblíbenými pořady od Netflixu, a to od rychlého občerstvení až po drahé večeře.

Viceprezident Netflixu pro fanouškovské produkty, Josh Simon, to vidí jako způsob, jak může společnost ještě více zapojit do svých pořadů fanoušky. Pro stanici Bloomberg konkrétně uvedl: „Naši zákazníci se rádi ponoří do našeho světa a my zkoumáme, jak to přenést přes hranice streamování.“ V Netflix House budou dostupné ještě další zajímavosti ze světa Netflixu. Budou tam různé artefakty z různých pořadů a také živá vystoupení. Tento krok by mohl předefinovat slovo fanoušek a proměnit pasivního diváka na aktivní zážitek s řízenou komunitou.

Netflix se už v minulosti snažil o fyzický kontakt s fanoušky, ale to nedopadlo moc slavně. To, co Netflix House od toho odlišuje, jsou jeho ambice a rozsah, který bude velký. Takovýto krok pravděpodobně pomůže k tomu, aby si společnost udržela nynější předplatitele. Ale pomůže k tomu, aby si i ty nové získala?

Zda se tento koncept podívá i mimo americký trh není zatím jasné. Dá se předpokládat, že jeho první kroky se zaměří spíše na americké diváky, a po sléze možná nabité zkušenosti zkusí přenést i na evropský trh. Všechno je prozatím otázka úspěchu ze strany diváků. Líbila by se vám pobočka Netflixu, respektive Netflix House například v Praze nebo Brně? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, hypebeast.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *