Netflix si brousí zuby na Grand Theft Auto. Dočkáme se na streamovací platformě hry GTA?

Grand Theft Auto
Zdroj: Rockstar games

Nová hra Grand Theft Auto je možná na obzoru, a ne, nemluvíme o Grand Theft Auto 6. Místo toho to vypadá, že streamovací gigant Netflix si chce ukrojit z koláče GTA. Podle informací se údajně snaží dostat nějakou hru Grand Theft Auto do své služby Netflix Games. Chce se pouze Netflix svézt na vlně popularity GTA?

Vyplývá to z dnešní zprávy v deníku Wall Street Journal, která se věnuje pokračujícímu úsilí společnosti, která se po akvizici několika herních vývojářských studií snaží vydělat si na své knihovně v oblasti her. Zpráva tvrdí, že společnost „projednala plány“ na vydání hry Grand Theft Auto ve své službě prostřednictvím licenční dohody s vydavatelem Take-Two Interactive. O jaký druh hry by se jednalo a kdo by ji vyvíjel, zatím není známo.

Případný spin-off Grand Theft Auto by byl pravděpodobně mobilní hrou.

Za současného stavu věcí by jakýkoli spin-off GTA, který by se objevil na Netflixu, byl nevyhnutelně mobilní hrou. V současné době je jediným způsobem, jak hrát portfolio Netflixu, jeho mobilní aplikace. Zpráva naznačuje, že Netflix doufá, že nakonec rozšíří svou knihovnu o hry, které bude možné streamovat z televize nebo počítače.Podle jednoho z analytiků, který hovořil s WSJ, Netflix doposud utratil za hry přibližně 1 miliardu dolarů. A zdá se, že hodlá najmout další herní manažery, kteří by dohlíželi na vstup do AAA titulů. V současné době však nelze přesně říci, jak dobře se společnosti tyto investice vyplácejí a zda se vůbec někdy vyplatí. Hry jsou spíše než k samostatným nákupům vázány na předplatné Netflixu, jehož aktuální údaje se dozvíme během středečních výsledků společnosti. Neexistuje však žádný způsob, jak zjistit, zda hry přesvědčují lidi k předplatnému.

Zdá se však, že pro stávající předplatitele nejsou nijak zvlášť silným lákadlem. Od 20. září byly tyto hry staženy celkem 70,5 milionkrát. To může znít jako hodně, ale zdaleka to nedosahuje takových čísel, jaká mají největší mobilní hry na světě. Například hra Honkai: Star Rail si jen v den svého uvedení na trh v tomto roce dokázala stáhnout přes 20 milionů uživatelů. A Apptopia odhaduje, že její hry denně hraje méně než 1 % předplatitelů Netflixu, což asi není překvapivé vzhledem k tomu, že většina jejího katalogu, včetně nejprestižnějších titulů jako Oxenfree, Immortality, Spiritfarer a dalších, je k dispozici jinde.

O velkém zájmu Netflixu o videohry jsme psali již dříve v tomto roce, ale zdá se, že se situace od té doby příliš nezměnila. Velké vydání Grand Theft Auto by sice mohlo potenciálně zvrátit situaci, ale je také možné, že blížící se vydání Grand Theft Auto 6 jinde by spíše drasticky zastínilo to, co Netflix připravuje, než aby na to elegantně navázalo.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wsj.com, gadgets360.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *