Netflix šlápl vedle. Sdílení hesel mu spíše škodí než prospívá

Autor: Jade87 / Zdroj: Pixabay

Společnost Netflix nedávno zavedla změny týkající se sdílení hesel ve Spojených státech. Nová politika uvádí, že každý registrovaný účet by měl být omezen na jednu domácnost, což znamená, že osoby žijící v různých domácnostech budou muset mít svůj vlastní účet Netflix.

Případně si zařídit platbu prostřednictvím jiného účtu. Cílem této aktualizace je zajistit, aby uživatelé přistupovali ke streamovací službě v souladu se zamýšlenými pokyny. Zabraňuje jednotlivcům volně sdílet heslo k Netflixu s mnoha lidmi.


Společnost Netflix nabízí dvě možnosti pro uživatele, kteří chtějí sdílet svůj účet Netflix s někým mimo domácnost:

1. Přenos profilu: Někdo na vašem účtu může mít vlastní členství a sám za něj platit. Svůj profil může přenést na nové členství. To jim umožní mít vlastní individuální předplatné oddělené od hlavního účtu.

2. Sdílený účet za 7,99 USD měsíčně: Případně máte možnost sdílet svůj účet Netflix s někým, kdo nebydlí ve vaší blízkosti. Musíte si však předplatit plán „Sdílení účtu Netflix“. Tato možnost vás bude stát 7,99 dolaru měsíčně. Osoba, se kterou sdílíte heslo, může přistupovat ke službě Netflix i mimo vaši lokalitu. Tato možnost však není dostupná pro všechny předplatitele. Nevztahuje se na ty, kteří se přihlásili k odběru prostřednictvím účtu někoho jiného, a na služby třetích stran.

Díky nim mohou uživatelé svůj účet Netflix sdílet. Mohou tak učinit, aniž by porušili nové zásady společnosti.


Zdá se, že rozhodnutí společnosti Netflix omezit sdílení hesel vyvolalo na sociálních sítích, jako je Twitter, určitý odpor. V několika tweetech se objevil hashtag #CancelNetflix. To svědčí o nárůstu počtu zrušení. Je však důležité poznamenat, že ukončení sdílení hesel není jediným důvodem tohoto hromadného rušení účtů.

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Proč někteří uživatelé ruší předplatné Netflixu? Není to jenom o zákazu sdílení hesel

Někteří bývalí předplatitelé vyjádřili nespokojenost s kvalitou původního obsahu Netflixu. Jiní si také stěžovali na zrušení konkrétních původních seriálů, které sledovali. Tyto faktory spolu se změnou politiky sdílení hesel přispěly k diskusím a rozhodnutím některých uživatelů zrušit předplatné služby Netflix.

Je třeba zmínit, že názory a zkušenosti uživatelů se mohou lišit. Celkový dopad těchto faktorů na základnu předplatitelů Netflixu se také může lišit.

Podle všech indicií si společnost Netflix byla vědoma toho, že její nový zákaz sdílení hesel bude mít určité důsledky. Společnost se však domnívala, že ti, kteří platí za předplatné ostatních, mohou tuto mezeru zaplnit.

Společnost měla také v plánu zvýšit počet svých mediálních reklam, aby přivedla zpět některé odcházející předplatitele. Na druhou stranu společnost spíše ztrácí některé své dlouholeté předplatitele. To se netýká jen zákazu sdílení hesel. Důležitou roli zde hraje také špatná kvalita obsahu a rušení původních seriálů.

Netflix plánuje po zákazu sdílení hesel vykázat růst příjmů

Začátkem tohoto roku společnost vydala prohlášení týkající se nové politiky na konferenčním hovoru k výsledkům. Řekla:

„Na základě našich zkušeností z Latinské Ameriky očekáváme, že po zavedení placeného sdílení dojde na každém trhu ke stagnaci. To ovlivní krátkodobý růst počtu členů. Jakmile si však domácnosti neplatičů začnou aktivovat své vlastní samostatné účty a přibudou další členské účty, očekáváme zlepšení celkových výnosů. Což je naším cílem při všech změnách plánů a cen.“

Podle tohoto prohlášení Netflix očekává krátkodobý pokles počtu členů. Na konci však stále očekává růst příjmů. Důvodem je především to, že ti, kteří ztratí přístup ke službě, si budou muset zaplatit vlastní službu. Také některé domácnosti budou platit za služby jiných. Společnost je možná nezíská všechny, ale dodatečné platby jí vynahradí ztracené předplatitele.Proč to nemusí úplně fungovat?

Netflix čelí velké konkurenci v podobě služeb Amazon Video Prime, HBO, Disney Plus, Apple TV Plus a mnoha dalších. Všechny tyto platformy považují Netflix za svého přímého konkurenta a dělají vše pro to, aby od nich odlákaly část uživatelů.

Aby si společnost udržela většinu svých předplatitelů a neodcházela na tyto jiné platformy, musí svým předplatitelům poskytnout to, co chtějí. Pokud mají předplatitelé platit za vlastní službu, musí platit proto, že vědí, že dostanou to, co chtějí. Netflix musí ještě více naslouchat stížnostem předplatitelů. Kvalitní obsah, zajímavější filmy a také návrat některých oblíbených filmů fanoušků mohou společnosti pomoci udržet se v konkurenci.

Podle společnosti Statita činil počet placených předplatitelů Netflixu k prvnímu čtvrtletí letošního roku 232,5 milionu. V samotných Spojených státech to bylo 74,4 milionu. V rámci téhož prvního čtvrtletí vykázala společnost provozující videostreaming tržby ve výši 8,162 miliardy dolarů. Pokud byl zákaz sdílení hesel správným rozhodnutím, růst tržeb je jediným důkazem, že tomu tak bylo.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *