Netflix s reklamami získává své fanoušky. Nové registrace jdou do milionů

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Netflix je průkopníkem v oblasti streamování, ale v posledních letech čelí stále větší konkurenci ze strany konkurentů, jako jsou Disney+, HBO Max a Amazon Prime Video. Ve snaze přilákat nové předplatitele a zvýšit příjmy společnost Netflix v listopadu 2022 spustila plán podporovaný reklamou.

Cena účtu podporovaného reklamami je 6,99 USD měsíčně, což je o 5 USD méně než standardní účet bez reklam. Výměnou za nižší cenu se předplatitelům zobrazí omezený počet reklam před nebo během pořadů a filmů.

Plán Netflix s podporou reklam: Je to úspěšný projekt?

Netflix se zdráhá sdělit čísla nových předplatitelů podporované reklamou, ale během své prezentace na konferenci Upfront 2023 prozradil, že tento nový trend přilákal šest měsíců po svém spuštění téměř 5 milionů aktivních uživatelů měsíčně. To je významné číslo, které naznačuje, že úroveň podporovaná reklamou má u spotřebitelů ohlas.

Existuje několik důvodů, proč může být úroveň podporovaná reklamou pro spotřebitele atraktivní. Zaprvé je to cenově dostupnější možnost než standardní tarif bez reklam. Za druhé je počet reklam omezen, takže není tak rušivý jako sledování tradiční televize. Za třetí, úroveň podporovaná reklamami je dostupná ve více zemích než standardní tarif bez reklam.

Úspěch tarifu podporovaného reklamami je pro společnost Netflix pozitivním znamením. Ukazuje, že společnost je ochotna přizpůsobit se měnícímu se prostředí streamování a že je odhodlána poskytovat spotřebitelům nejlepší možnou hodnotu.

Kromě vrstvy podporované reklamou zkoumá Netflix i další způsoby generování příjmů. Společnost například testuje novou funkci, která by předplatitelům umožnila připlatit si za přeskočení čekání na nové epizody oblíbených seriálů. Společnost také zvažuje model předplatného, který by uživatelům umožnil sledovat omezený počet pořadů a filmů zdarma.

To jsou jen některé ze způsobů, kterými se Netflix snaží udržet náskok před konkurencí. Společnost čelí stále přeplněnějšímu trhu se streamováním. Je však jasné, že Netflix se nehodlá vzdát bez boje.

Jaká je budoucnost Netflixu?

Zatím je příliš brzy na to, aby bylo možné říci, jaký bude dlouhodobý dopad vrstvy podporované reklamou Netflixu. Je však zřejmé, že se společnost snaží najít nové způsoby, jak generovat příjmy a přilákat nové předplatitele.

Spolůečnost se potýká se stále přeplněnějším trhem streamovacích služeb, ale stále je nejoblíbenější streamovací službou na světě. Společnost má silnou knihovnu obsahu a loajální zákaznickou základnu. Pokud Netflix dokáže i nadále inovovat a přizpůsobovat se měnícímu se prostředí streamování, má dobré předpoklady zůstat lídrem i v příštích letech.

Zde je několik dalších myšlenek o budoucnosti společnosti Netflix:

  • Společnost by mohla pokračovat v rozšiřování svého plánu podporovaného reklamou do dalších zemí.
  • Mohl by zavést další nové možnosti s různými funkcemi a cenami.
  • Mohl by spolupracovat s dalšími společnostmi a nabízet exkluzivní obsah nebo slevy.
  • Mohl by vyvinout nové technologie, které by zlepšily zážitek ze streamování.

Jaká bude budoucnost streamovací společnosti, ukáže až čas. Jedno je však jisté. společnost nehodlá sedět se založenýma rukama a nechat se ovládnout konkurencí. Netflix chce zůstat lídrem v odvětví streamování. A bude i nadále inovovat a přizpůsobovat se potřebám svých zákazníků.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *