Netflix vyložil karty na stůl. Spouští v Česku placené sdílení účtů a začne blokovat neoprávněně sdílené účty

Netflix
Autor: yousafbhutta / Zdroj: Pixabay

Už delší dobu jsme svědky toho, jak společnost Netflix upozorňuje na to, že bude zavádět nové poplatky. Konkrétně se jedná o poplatky za sdílení účtů s lidmi, kteří s námi nesdílejí domácnost. Pro Netflix je to velký problém, který ji stojí nemalé finanční prostředky.

Nově si tedy zákazníci za sdílení účtu musí připlatit. I když se nejedná o žádnou velkou sumu, tak mnoha uživatelům to může být proti srsti. Poslední dobou se na Netflix snáší jedna vlna kritiky za druhou, a řada uživatelů na sociálních sítích vyhrožuje ukončením předplatného.

Sdílení bude možné už jen za peníze

Není žádným tajemstvím, že sdílením vašeho účtu s někým jiným porušujete obchodní podmínky. Proto se společnost rozhodla zakročit a tento „neduh“ se nyní pokusila zpoplatnit symbolickou částkou. Po celém světě má Netflix neuvěřitelných 223 milionů předplatitelů. Proto případné sdílení účtů může měsíčně znamenat ztrátu i několika desítek milionů dolarů. Není divu, že se rozhodla společnost jednat.

Už v polovině února naše redakce psala, že se omezování účtů začíná pomalu rozjíždět v různých koutech světa. Bylo otázkou, jak dlouho potrvá, než se tento krok dostane do Evropy, případně přímo k nám. Situace nyní dospěla pomalu ke svému konci a omezení jsou již i u nás. Proto se nyní podíváme, co přímo uvádí Netflix na svých stránkách.

Netflix Česko:

Účet Netflix mají sdílet lidé, kteří spolu bydlí v jedné domácnosti. Lidé z jiných domácností potřebují ke sledování Netflixu vlastní účet. Vlastníci účtů si můžou koupit místo pro člena navíc a pozvat do Netflixu lidi, kteří s nimi nebydlí.

Netflix nabízí tři základní předplatné a ke dvěma z nich je možné si připlatit místo pro člena navíc.

Zdroj: Netflix / Screen: Svět Huawei

Kolik si tedy připlatíme za člena navíc?

Pokud si ke svému účtu přidáte dalšího člena navíc, tak musíte počítat s poplatkem 79 Kč za měsíc. Není to žádná masivní suma, která by někoho měla obtěžovat, proto si myslíme, že se tato nová funkce skutečně rozšíří. Jen je potřeba vědět, že přidanému uživateli (členovi) musí být více než 18 let a na přístup k Netflixu musí používat pouze jedno zařízení. Což může být pro někoho limitující.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, help.netflix.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *