Royal Enfield přináší pohled na elektrické motocykly, které mohou mít premiéru v roce 2025

Royal Enfield
Autor: Mathias Reding / Zdroj: Pexels

Royal Enfield, dceřiná společnost Eicher Motors, je na vzestupu. K 3. srpnu 2023 vykázal uznávaný indický výrobce motocyklů dosud nejvyšší čtvrtletní tržby. Díky pozoruhodnému meziročnímu nárůstu prodejů motocyklů o 21,1 % lze solidní výsledky společnosti z velké části přičíst oblibě jejich motocyklů, kterých se od dubna do června 2023 prodalo 225 368 kusů.

Konkurenti společnosti Royal Enfield jsou ve svých časových plánech pro elektromotocykly daleko napřed

Finanční výsledky však nejsou jedinou elektrizující zprávou. Uprostřed tohoto úspěchu Siddhartha Lal, generální ředitel společnosti Royal Enfield, přednesl významné oznámení o cestě společnosti Enfield do oblasti elektromotocyklů (EV). Zatímco mnozí motocykloví titáni jako Bajaj, TVS a Harley-Davidson se potýkají s rozhodnutím oddělit elektromotorky od jejich spalovacích protějšků, Royal Enfield má jasnou vizi. Jak Lal sdělil novinářům, „EV je jádrem společnosti Eicher Motors a Royal Enfield“. S neochvějným odhodláním ujistil, že elektrická evoluce zůstane pod hlavičkou Royal Enfield a Eicher Motors.

Lalovo přesvědčení nevychází pouze z tržních trendů. Je zakořeněno v inovacích a ambicích. Jak zdůraznil, cílem společnosti Enfield není jen konkurovat. Chce způsobit revoluci v oblasti elektrických motocyklů. S rostoucím očekáváním můžeme jejich debutový elektrický motocykl očekávat v roce 2025. A vzhledem k tomu, že společnost Eicher Motors nedávno získala podíl ve španělském startupu Stark Future, je poměrně atraktivní nabídkou vidět, jak se odborné znalosti Starku prolínají s projektem elektrických motocyklů Enfield.

Ačkoli podrobnosti zůstávají skryty, jedna věc je zřejmá. Royal Enfield se nejen připravuje na budoucnost, ale chystá se ji i nově definovat. Jak se bude příběh vyvíjet, budeme s napětím sledovat a zprostředkovávat novinky o elektrické časové ose společnosti Royal Enfield.

Jste fanoušky elektrických motocyklů? Dejte nám vědět dolu do komentářů, co si o této vývojové cestě myslíte, a zda to má šanci na široké uplatnění.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: rideapart.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *