Netflix zažívá enormní nárůst předplatitelů

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Netflix

Nedávno Netflix odhalil své strategické plány, které chce uskutečnit do budoucna. Ty se týkají předplatného, vysílání sportovních přenosů živě či ještě rozmanitější nabídky filmů a seriálů. Tyto kroky přichází v době, kdy společnost upevňuje svou silnou pozici ve streamování. Vykazuje silné finanční výsledky a vyšší růst předplatitelů.

Nedávno Netflix oznámil, že ukončí základní předplatné bez reklam ve vybraných zemích. To bohužel pro uživatele znamená zvýšení cen. Naplnění tohoto kroku začne s počátkem druhého čtvrtletí, a to v Kanadě a Velké Británii. Kvůli tomu se cena předplatného zvýší na 15,49 USD namísto dosavadních 11,99 USD. Je pravděpodobné, že se v budoucnu tato změna dotkne více států. Je osvědčenou praxí, že zpočátku se Netflix zaměří jen na některé trhy a bude čekat na reakce.

Jedním z důležitých bodů strategického posunu Netflixu je růst jeho nabídky podporované reklamami. Streamovací gigant oznámil výrazný nárůst své uživatelské základny s tím, že dosáhl na působivých 23 milionů aktivních uživatelů využívajících předplatné s reklamou. To jen podtrhuje odhodlání společnosti rozšířit tuto službu a udělat z ní nedílnou část obchodního modelu. Už dříve generální ředitel Greg Peters osvětlil vylepšení plánu s podporou reklam, a to včetně vylepšeného rozlišení nebo lepších možností stahování. Cílem vylepšení je učinit nabídku s reklamami atraktivnější pro širší publikum. Je tedy zcela zřejmé, že se Netflix snaží diverzifikovat své zisky do více oblastí.

Netflix zvýšil počet předplatitelů o více než 13 milionů

V posledním čtvrtletí minulého roku Netflix zažil pozoruhodný růst, a to protože v něm přibylo hned 13,1 milionů předplatitelů, čímž se celkový počet uživatelů vyšplhal na ohromných 247 milionů předplatitelů. Zvýšení počtu předplatitelů se pozitivně promítlo také do nárůstu tržeb, které vzrostly o 12 %, což překonalo původní cíl společnosti.

V rámci konkurence ji má Netflix početnou. Samozřejmě závisí na každém kontinentu, protože třeba takové SkyShowtime v USA není, zatímco my zde zas nemáme Paramount+. V celkovém měřítku si americký gigant vede jako jeden z nejlepších a nic se na tom nejspíše nezmění ani s novým rokem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, sg.news.yahoo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *