Nikdy nepoužívejte stejná hesla. Jedna chyba vás může připravit o všechny peníze

hesla
Autor fotografie: Michael Treu / Zdroj fotografie: Pixabay

V dnešní době je pro ochranu vašich účtů nezbytné nastavit dobrá hesla. Hackeři se neustále snaží najít způsoby, jak zneužít webové stránky a peněžní účty, aby získali přístup k citlivým údajům. S „digitální revolucí“ mají uživatelé tendenci uchovávat v chytrých telefonech cenné údaje, jako jsou bankovní účty, kreditní karty atd. Některé z nich jsou chráněny jednoduchými hesly. Možná si myslíte, že dlouhé heslo stačí k tomu, aby vaše data byla v bezpečí, ale není to tak docela pravda.

Novým trendem je používat jako heslo velká slova nebo věty.

Samozřejmě, že vytvoření velkého s více znaky ztíží přístup. Není to však tak jednoduché. Nastavení velkého slova jako „ananas“ není zrovna bezpečné a nezkoušejte přidávat sekvenční čísla jako „ananas123“, která lze zneužít.  Takové heslo jako „3gP#%3“ má jen 6 znaků a je bezpečnější než 14znakové heslo, které je prostě „heslo“. V současné době se při určování hesel objevuje nový trend pro uživatele. Je to nová praxe, která nemůže být chybnější, než je používání frází jako hesel.

Mnoho lidí používá dlouhou frázi, která je jim známá. Koneckonců, jedna známá fráze se bude snadno pamatovat, že? A také, když je větší, tak je bezpečná, ne? Omyl. V dnešní době si někteří uživatelé nastavují jako heslo celé jméno, město, zemi nebo oblíbenou písničku. Použití několika slov, která si lze snadno zapamatovat, jej bezpečnějším neudělá.

Proč není bezpečné používat jako heslo fráze?

Velkým problémem při použití jednoduché věty je, že obsahuje pouze písmena. Potenciální útočník provede útok hrubou silou a pak pro něj bude snadné heslo prolomit. Text nebo adresa může být součástí seznamu uniklých hesel, který již použil někdo jiný. Pak bude pro útočníka snazší získat přístup. V dnešní době naštěstí existuje více platforem, které vám mohou říci, že již dříve uniklo. Můžete tedy zvolit ty, které jsou považovány za bezpečnější.

Jak vidíte výše, nepoužívejte jednoduchou frázi. Existují mnohem lepší možnosti a my vám pomůžeme několika tipy. Udržování slušného hesla, vás ochrání před útočníky a předejdete budoucím problémům. Je to něco, co lze použít v jakékoli službě, webové stránce, aplikaci nebo platformě, kterou používáte.

Tipy pro vytvoření slušného hesla

Na co je tedy třeba brát ohled při vytváření hesla? V první řadě musí být náhodné. Nepoužívejte standardy, jako jsou známá slova, fráze, názvy znaků, značek apod. Ty jsou snadno zneužitelné, jména lze snadno prolomit při útoku hrubou silou. Také budete muset kombinovat velká a malá písmena. Přidejte k nim čísla a speciální symboly a můžete začít. Ano, v takové kombinaci může být použití více znaků dobrým nápadem. Mějte však na paměti, že v závislosti na službě, webové stránce nebo aplikaci existuje limit znaků, které můžete použít. Nastavení jednoho jako „3l$%KM2$#“ je bezpečné, ale je těžké si ho zapamatovat, že? Takže si ho pravděpodobně budete muset poznamenat, dokud se s ním neseznámíte. To je pro některé lidi asi těžké, ale můžete vyzkoušet několik variant.


Nenechte si ujít:


Nepoužívejte stejný

Dalším dobrým tipem kvůli bezpečnosti je čas od času ho změnit. To je něco, co většina uživatelů neudělá, protože to vyžaduje čas.  A také je tu celý proces seznamování se s novým heslem. Přesto se důrazně doporučuje ho čas od času změnit. Nenechávejte ho stejné po celé roky, koneckonců může dojít k úniku informací a vaše heslo by mohlo být odhaleno. To je něco, co nemůžete ovlivnit, i když je vaše heslo bezpečné. Pokud platforma, kterou používáte, utrpí útok, který odhalí hesla uživatelů, pak, budete odhaleni a nemůžete nic dělat. Z tohoto důvodu je dobré ho čas od času změnit.

Stejné heslo také nepoužívejte ve více službách, aplikacích nebo platformách. Pokud vaše heslo unikne, znamená to, že nejste v bezpečí na žádné z používaných platforem. Dalším tipem pro vytvoření silného hesla je použití správce klíčů. Pomohou vám vytvořit dobrá hesla se zabezpečením, která splňují požadavky, díky nimž jsou spolehlivá. Nikdy nevytvoří stejný a budou zcela náhodné.

Poučení

Jak jste se mohli dozvědět z tohoto článku, měli byste se vyhnout používání frází jako hesel. Také to, že máte v hesle více znaků, neznamená, že jste v bezpečí, pokud nesplňujete správné požadavky. Chcete-li získat bezpečné heslo, je lepší používat náhodné klíče a kombinovat velká a malá písmena, speciální symboly a číslice. V oblíbených prohlížečích existuje mnoho dobrých správců hesel, kteří vám také pomohou s ukládáním hesel a zajistí bezpečnější přístup k webovým stránkám.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gearrice.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *