Nintendo má velké plány. Konzole Switch 2 chce letos prodat minimálně 10 milionů kusů, i když nenabídne to zásadní

Nintendo
Autor: Joshua Amaro  / Zdroj: Pixabay

Japonský výrobce her Nintendo se údajně chystá ještě letos vydat nový herní handheld Switch 2. Analytik společnosti Omdia, která se zabývá průzkumem trhu, Hiroshi Hayase a reportér agentury Bloomberg Takashi Mochizuki se podělili o poznatky týkající se tohoto připravovaného zařízení.

Hlavní výrobní plány Nintenda Switch 2

Očekává se, že Switch 2 bude vybaven 8palcovou LCD obrazovkou, a zdá se, že Nintendo plánuje značný objem výroby. V prvním fiskálním roce chce společnost vyrobit přibližně 10 milionů kusů. Tento cíl je ambiciózní, zejména ve srovnání s počátečními problémy, s nimiž se potýkaly konzole PS5 od Sony a Xbox řady X/S od Microsoftu, které při svém uvedení na trh brzdil nedostatek čipů.

A nejde jen o objem výroby. Podle zprávy je pravděpodobné, že první vydání nového Switche 2 vyloučí verzi OLED, ale existuje značná šance, že bude v budoucnu představena.

Nintendo údajně Switch 2 představilo vydavatelům a vývojářům na loňském veletrhu Gamescom. Úniky naznačují, že bude vybaven čipovou sadou Nvidia Tegra 239. Spolu s ním se zařízení bude moci pochlubit 8 GB operační paměti a značným 64GB úložným prostorem, což uspokojí potřeby moderních hráčů. Hovoří se také o hraní v rozlišení 1080p s podporou Ray Tracingu a spekuluje se o 5nm nebo 8nm procesoru.

Očekává se, že cena chystaného Nintenda Switch 2 bude přibližně 399 dolarů, což představuje výrazné navýšení oproti původnímu Switchi. Dřívější zprávy rovněž naznačovaly možné vydání v letošním roce s očekávanou cenou kolem 400 USD. Toto zvýšení ceny se přičítá zvýšeným výrobním nákladům a vlivu směnných kurzů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insider-gaming.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *