Nová funkce WhatsAppu je tady. Funkce Komunity umožní uživatelům propojit skupinové konverzace

WhatsApp
Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

V dubnu tohoto roku společnost Meta ohlásila, že pracuje na propojování skupinových chatů prostřednictvím tzv. Komunit, představující velkou změnu, jak budou uživatelé na WhatsAppu komunikovat. Dnes Meta oznámila spuštění funkce Komunity, která bude v následujících týdnech k dispozici všem uživatelům aplikace WhatsApp.

Cílem Komunit je pozvednout pomyslnou laťku pro komunikaci mezi skupinami s úrovní soukromí a bezpečností, jakou uživatelé jinde nenajdou. Alternativy, které jsou dnes k dispozici, vyžadují svěřovat kopie zpráv aplikacím nebo softwarovým společnostem. Meta chce nabídnout uživatelům vyšší úroveň zabezpečení, kterou poskytuje koncové šifrování.

WhatsApp
Zdroj fotografie: Meta

WhatsApp dostane také možnost možnost vytvářet ankety v chatech, videohovory pro 32 osob a skupiny až pro 1024 uživatelů. Oblíbené reakce emotikonami, sdílení větších souborů nebo správcovské funkce – to vše bude dostupné i ve skupinových Komunitách. 

  • Komunity v aplikaci WhatsApp umožní lidem sdružovat jednotlivé skupiny pod jednou střechou se strukturou, která jim vyhovuje.
  • Uživatelé mohou dostávat novinky zaslané celé Komunitě a snadno organizovat menší diskusní skupiny o tom, co je zajímá. 
  • Komunity budou také obsahovat nové nástroje pro správce, včetně oznamovacích zpráv zasílaných všem a kontroly nad tím, které skupiny mohou být zapojeny do Komunity.
WhatsApp
Zdroj fotografie: Meta

Mark Zuckerberg: „Dnes spouštíme Komunity. Díky nim budou whatsappové skupiny lepší, protože umožní vytvářet podskupiny, více vláken, informační kanály a další funkce. Zavádíme také ankety a videohovory až pro 32 osob. Vše je zabezpečeno koncovým šifrováním, takže vaše zprávy zůstanou soukromé.“

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, whatsapp.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *