Nová sluchátka Huawei FreeBuds 5 debutují v Evropě

Huawei FreeBud
Nová Huawei FreeBuds 5 / Zdroj fotografie: Huawei

Minulý měsíc v Číně proběhla Jarní konference, na které jsme se dočkali nových hodinek, skládacího telefonu, vlajkové řady P60 či vlajkových sluchátek FreeBuds 5, která teď míří k nám do Evropy. V pondělí čínská společnost uvedla, že sluchátka budou již brzy dostupná na evropském trhu.

Nové zařízení přichází jako nástupce sluchátek FreeBuds 4 z roku 2021 s tím, že mají jedinečný design, na který u Huawei nejsme zvyklí. Samotná společnost ho nazývá jako „waterdrop“, který je na trhu se sluchátky naprosto jedinečný. K dispozici s těmito sluchátky je podpora prostorového zvuku, ANC a ekvalizéru.

FreeBuds 5 mají všechny obvyklé funkce prémiových sluchátek, takže se nemusíte bát, že by v něčem zaostávala. Naopak, odvážný design nám v redakci imponuje a věříme tomu, že vy se na něj díváte podobně. U nových FreeBuds nenaleznete žádnou stopku, ale speciálně upravené konce, díky kterým vám padnou ještě lépe do uší.

Huawei FreeBud
Nová Huawei FreeBuds 5 / Zdroj fotografie: Huawei

U nového zařízení máme k dispozici podporu kodeků L2HC a LDAC. Ty se postarají o to, aby zvuk ve vašich uších byl pořád na vysoké úrovni. Jestliže nemáte smartphone s HarmonyOS 3, tak si nedělejte naděje ohledně toho, že vám bude funkce prostorového zvuku fungovat. Ta je bohužel omezená pouze na nejnovější operační systém. Huawei uvádí, že při výrobě vsadil na adaptivní algoritmus zvukovodu, který nabízí lepší redukci hluku na základě tvaru ucha uživatele.

Sluchátka disponují 11mm měniči a připojením nejnovějšího Bluetooth 5.2. Nechybí ani podpora pro párování sluchátek na více smartphonech najednou. Výdrž by měla údajně dosahovat pěti hodin, kterou lze s nabíjecím pouzdrem prodloužit až na 30 hodin. Krabička se bude dobíjet už jako obvykle přes USB-C konektor a kdybyste neměli u sebe zásuvku, tak ji dobijete i přes reverzní nabíjení skrze smartphone.

Nová sluchátka budou jako první budou k dispozici ve Velké Británii s cenovkou okolo 159 EUR od 27. dubna. Předpokládáme, že se časem dostanou i do České republiky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *