Známe pravděpodobné představení nového véčka od Huawei

huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Trh se skládacími telefony stále roste, a proto na něj přichází čím dále více výrobců. Huawei byl hned druhý po Samsungu, který přišel se svým skládacím telefonem, ale pak bohužel kvůli sankcím pozvonil. I to je snad výsledek toho, že zatímco jiní výrobci představují plnohodnotná véčka, tak Huawei nikoli.

Samsung už představil pět generací a Oppo tři, zatímco Huawei pouze dvě s tím, že se obě řady od sebe moc nelišily. V minulých letech byly oba telefony představeny v listopadu a prosinci a zdá se, že to bude stejné i tento rok. Nový únik odhalil pár informací o nadcházejícím Pocket S2.

S úniky přišel spolehlivý lekaer Teme, podle kterého si nový telefon zachová velmi podobný design z minulých let. Na svých zádech bude mít pod sebou dva kruhové moduly s tím, že v tom vrchním budou snímače na focení. Ten dolní zas poslouží jako malý displej. V porovnání s dnešními skládačkami je něco takového škoda. Véčka od Samsungu a Oppa mají na své zadní straně v podstatě plnohodnotný displej, se všemi náležitostmi. Výhoda tak malého kruhového displeje spočívá především v tom, že pak spotřebuje méně baterie. Otázkou však je, jak to vnímají spotřebitelé. Na pravé straně se ještě bude nalézat kolébka hlasitosti společně s tlačítkem napájení, které bude pravděpodobně sloužit také ke snímání otisků prstů.

Huawei představí i střední třídu

Teme dále uvádí, že nový smartphone má kódové označení LEM. Na trh by mohl být spuštěn v prosinci společně s řadou telefonů střední třídy – Huawei Nova 12. Pocket S2 snad dostane procesor Kirin řady 8 společnosti Huawei. Základní verze Huawei Nova 12 přijde s čipem Kirin 830, zatímco varianta Pro obdrží Kirin 9000S, který mimo jiné najdeme i na vlajkovém telefonu Huawei Mate 60 Pro.

Dostupnost nového véčka v Česku není moc pravděpodobná. Avšak řada Nova 12 by zde mohla dorazit podobně jako její předchůdkyně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, twitter.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *