Nové vlajkové telefony od Samsungu údajně vstupují do výroby

Samsungu
Zdroj fotografie: Samsung

Vlajkové telefony od Samsungu jsou oblíbené po celém světě. Vévodí několika žebříčkům, přičemž některé z nich jsou opravdu zajímavé, jako je například podíl prodaných skládacích smartphonů na trhu.

Jeho vlajkové telefony se vyznačují především kvalitním displejem, fotoaparáty s několika násobným přiblížením či pomalým nabíjením v porovnání s ostatní konkurencí. Nyní se začínají dostávat na povrch první úniky o vydání nové řady Samsung Galaxy S24, která obsahuje tři modely – Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy 24 Ultra. Všechny modely nové řady údajně vstoupili do hromadné výroby, přičemž jejich uvedení očekáváme už v lednu příštího roku.

Nejnovější detaily pochází hned od několika různých zdrojů včetně populárního čínského leakera Ice Universe, který se často Samsungu věnuje. Přesné vydání nových smartphonů je ještě nejisté, ale úniky se vesměs shodují na tom, že se představení bude konat někdy v druhé polovině ledna. Některé zdroje uvádí, že by vydání nových telefonů mohlo být naplánováno ještě na dřívější datum.

Spekulace naznačují, že nová řada dorazí s čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 3, 6,17palcovým OLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz a kapacitou baterie od 3900 mAh do 4000 mAh. Na některé trhy můžou přijít modely S24 s čipovou sadou Exynos 2400. Korejský model Galaxy S24+ má totiž již zmíněný procesor od Exynosu s 12GB RAM. Některé úniky také uvádí, že nová řada dorazí s titanovým tělem podobným tomu, jako má iPhone 15 Pro.

Samsungu se brzká uvedení vyplácí

Trend Samsungu uvést svou vlajkovou řadu není nikterak překvapivý. V minulosti jihokorejský gigant své vlajky vydal v lednu a únoru. Samsung je takto plánuje naschvál, protože o půl roku později vždy představuje své nové skládací telefony. Řada Galaxy S23 slavila úspěch, na který by Samsung rád navázal. Nicméně mezi technologickou komunitou panují značné obavy o procesoru Exynos 2400. Již v minulosti se totiž potvrdilo, že na procesory Exynos není vždy spolehnutí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, twitter.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *