Zde je několik důvodů, proč je Huawei Mate X5 lepší než Fold od Samsungu
V odvětví skládacích telefonů spolu svádí velký boj Samsung proti Huawei. A zatímco první jmenovaný vede na globálním trhu, tak ten druhý na čínském trhu. V minulosti to byl Samsung, kdo jako první představil skládací telefon, nicméně, neuběhla dlouhá doba a Huawei jej napodobil. Od té doby proti sobě oba giganti vedou tvrdý boj, ve kterém není výherce ani jeden.
V tomto článku se podíváme na to, proč je Huawei Mate X5 vlastně lepším telefonem než Samsung Galaxy Z Fold 5. A začít můžeme rovnou u velikosti.
Mate je tenčí a lehčí:
Skládací telefony jsou dělány tak, aby se pohodlně přenášely a uživatel si vždy mohl vychutnat ten velký displej, který nabízí. Fold od Samsungu má tloušťku 13,4 mm (6,1 mm v rozloženém stavu) a váží 253 gramů. Když se zaměříme na skládačku od Huawei, tak ta má tloušťku pouhých 11,1 mm (5,3 mm v rozloženém stavu) a váží kolem 243 gramů. A sice se to nezdá, ale pravdou je, že i takové milimetrové rozdíly poznáte.
Displej a vyšší rozlišení:
Porovnávat displeje je docela složité, protože obě společnosti nasadily to nejlepší, co mají k dispozici. Nicméně, i přesto má Mate X5 lepší rozlišení, a to protože nabízí 7,85palcový panel s rozlišením 2224 x 2496 pixelů. Díky tomu hustotu pixelů na palec 426 ppi. Skládačka od Samsungu má pouze 7,6palcový displej s rozlišením 1812 x 2176 a hustotou pixelů na palec 373 ppi.
Větší baterie a rychlé nabíjení:
Samsung už začíná být pověstný v pomalém nabíjení jeho telefonů v porovnání s jeho konkurencí, a to bohužel platí také pro model Z Fold 5. Má pouze 25W drátové nabíjení, 15W bezdrátové nabíjení a 4,5W reverzní nabíjení. To se zdá možná zdá být slušné, ale jen do té chvíle než uvidíte cenu. Zato Mate X5 nabízí 66W kabelové nabíjení, 50W bezdrátové nabíjení a 7,5W reverzní nabíjení. Takže ve chvíli, kdy potřebujete rychle dobít telefon, Huawei jasně vede.
Věřím tomu, že mnoho lidí zmíní, že Huawei nemá Google služby, což je pravda, ale to lidem v Číně nevadí, protože tam jsou GMS zakázány. A navíc – mnoho lidí si už na telefony bez GMS zvyklo i mimo Čínu.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com, gsmarena.com