Samsung Galaxy S24 může dostat desetijádrový SoC Exynos 2400

Samsung Galaxy S24
Autor: SCREEN POST / Zdroj: Pexels

Procesory Exynos pohánějí smartphony Samsung od základních až po vlajkové modely. Vždy však byly srovnávány s konkurenty, jako je Qualcomm, a čelily kritice kvůli rozdílu ve výkonu zařízení, která byla dodávána ve variantách s procesory Exynos a Snapdragon. Zdá se však, že se značka snaží napravit své chyby s novou generací SoC Exynos 2400.

Samsung Exynos 2400 bude mít 10 jader procesoru

Zpráva přichází od známého tipaře RGcloudS, který se o informaci podělil na Twitteru. Tento únik uvádí, že jihokorejský technologický gigant se stále snaží dokončit informace o konfiguraci a balení týkající se čipu, ale je potvrzeno, že oproti svému předchůdci bude obsahovat znatelné vylepšení výkonu. Díky těmto vylepšením bude konkurovat SoC Snapdragon 8 Gen 3 v řadě Samsung Galaxy S24.

Autor tohoto úniku dále dodal, že Exynos 2400 bude vybaven 10jádrovým procesorem nebo procesorem Deca core. Ačkoli RGcloudS poznamenal, že ne všech deset jader bude pracovat současně a počet použitých jader bude optimalizován pro různé úlohy. Původní zvěsti naznačovaly, že Exynos 2400 bude vyráběn metodou Fo-WLP, díky níž je čip tenčí a energeticky úspornější. Tipster však tvrdí, že nyní byl tento proces degradován na I-Cube.

Samsung potvrdil, že čip bude uveden na trh s modelem Samsung Galaxy S24, přičemž zvěsti odhalují, že výsledky v benchmarcích se blíží čipové sadě Apple M2. Bez ohledu na to bude nový čip pravděpodobně pokusem o odstranění špatné pověsti, kterou si procesory Exynos v posledních letech získaly.

Samsung má nelehký úkol. Jeho Exynosy jsou po celém světě vnímány velmi negativně. Proto bude zajímavé sledovat, zda se společnosti Samsung podaří přesvědčit své zákazníky, aby si koupili svůj nový vlajkový smartphone s novým procesorem Exynos. Přeci jenom jestli vás procesor Exynos před lety zklamal, tak budete chtít nyní dávat zhruba 30 tisíc za smartphone, který nejnovější Exynos obsahuje? Osobně jsem zvědav na první výsledky testů tohoto procesoru.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: timesnownews.com, bdprice.com.bd

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *