Nový elektrický koncept Toyota FT-Se vám vyrazí dech. Tohle od japonského výrobce nikdo nečekal

Toyota
Zdroj: Toyota

Za posledních několik let Toyota upoutala pozornost představením řady konceptů elektromobilů (EV) a zanechala trvalý dojem svými sportovními EV. Rychle se přesuneme k japonskému veletrhu mobility 2023 a Toyota nás opět ohromí, tentokrát evoluční verzí modelu Sports EV, nazvanou FT-Se.

FT-Se se vyznačuje velmi minimalistickým designem kabiny

Ačkoli má FT-Se stále svůj charakteristický zářivě oranžový odstín, nabízí výrazné vizuální úpravy. Jeho exteriér se nyní vyznačuje obrovskými vstupy vzduchu a dveřními zrcátky a klikami, které naznačují jeho funkční zaměření. Absence jakýchkoli technických detailů nás nechává v nejistotě, ale to může být součástí strategie Toyoty, jak vzbudit očekávání.

Zajímavé je, že rozhodnutí Toyoty předvést FT-Se na závodní dráze podtrhuje její vizi elektromobilu zaměřeného na výkon. Nejedná se o další elektromobil, ale o vůz, jehož cílem je vytvořit zcela nový druh sportovních elektromobilů. Toyota, vybavená velkým pevným křídlem a emblémem GR, v podstatě dává ostatním automobilkám na vědomí – očekávejte více než jen ekologické technologie, očekávejte také vzrušující výkon.Při vstupu do FT-Se se setkáte s minimalistickou, ale futuristickou kabinou. Zmizelo množství knoflíků a ovladačů, na které jsme zvyklí. Místo toho řidiče vítají dva dotykové displeje ve stylu chytrých telefonů, které lemují volant. Jedná se o téměř sci-fi úroveň integrace mezi řidičem a strojem.

Je tedy FT-Se jen hezká tvářička, nebo je to známka něčeho mnohem většího? Na to je ještě příliš brzy. I když je lákavé vidět v FT-Se udavače trendů pro novou generaci MR2, je lepší držet naše očekávání při zemi. Přesto je jisté, že Toyota má všechny předpoklady učinit v sektoru sportovních elektrických vozů nezapomenutelnou stopu a spojit své závodní dědictví s plánem do budoucna.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insideevs.com, goodwood.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *