Nový procesor od MediaTeku je určen telefonům střední třídy

procesor
Ilustrační snímek / Autor fotografie: ArtificialOG / Zdroj fotografie: Pixabay

Trh s procesory střední třídy je přeplněný. Z velké části je na něm aktivní Qualcomm s jeho Snapdragony, ale jak se zdá, tak ani to MediaTeku nevadí. Ten si totiž pro své zákazníky připravil nový procesor s názvem Dimensity 6300, což je cenově dostupná čipová sada podporující 5G připojení.

Společnost čip vyrábí 6nm výrobním procesem a nabízí mírné vylepšení v porovnání s jeho předchůdcem Dimensity 6100+. Tchajwanský gigant uvádí, že nový procesor má 10% nárůst výkonu díky dvěma hlavním jádrům – Cortex-A76 taktovaných na 2,4 GHz. Zbylých šest jader jsou Cortex-A55 taktovaných na 2 GHz. O grafickou stránku se stará čip Mali-G57 MC2, což je pro střední třídu klasická volba.

Nový procesor slibuje lepší energetickou účinnost

Procesor má integrovaný 5G modem kompatibilní se standardem 3GPP Release 16. Za pozornost určitě stojí tvrzení MediaTeku o větší energetické účinnosti jeho čipu. Uvádí, že technologie UltraSave 3.0+ může být o 13 až 30 % lepší oproti konkurentům v rámci připojení 5G. Nový Dimensity 6300 navíc podporuje Full HD+ rozlišení displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz. Podpora fotoaparátů je také v rámci střední třídy, a to když čip umí podporovat 108MP senzor nebo duální s 16MP konfigurací.

Další možnosti připojení zahrnují podporuje Bluetooth 5.2 a dvoupásmovou WiFi 5. Úložiště je bohužel omezené na UFS 2.2 a RAM omezená na LPDDR4x. První smartphone, který s novým čipem dorazí, je Realme C65 5G, jehož uvedení na trh očekáváme koncem tohoto měsíce. V tuto chvíli nevíme jistě, jestli se ještě někdo připojí k MediaTeku a v blízké době uvede nějaký nový 5G čip pro střední třídu. Nicméně, záměr výrobců telefonů a procesorů je jasný – oba tábory chtějí zpřístupnit 5G co nejvíce lidem. Jediným problémem je snad fakt, že ač je s námi technologie 5G už dlouhou dobu, tak pořád má velký vliv na vybíjení baterie v porovnání se 4G technologií.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, notebookcheck.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *