První čip společnosti MediaTek na 3nm procesu TSMC byl odhalen

MediaTek
Zdroj: MediaTek

Společnosti MediaTek a TSMC nedávno učinily průlomové oznámení. Společnost MediaTek, renomovaný technologický hráč, představila svůj první čip zkonstruovaný pomocí špičkové 3nm technologie společnosti TSMC. Tento čip je určen pro vlajkovou loď společnosti MediaTek, systém na čipu (SoC) Dimensity.

Ačkoli konkrétní podrobnosti o čipu zůstávají pod pokličkou, MediaTek vyzdvihuje obrovské výhody 3nm technologie TSMC. Slibuje vyšší výkon, lepší energetickou účinnost a vyšší výtěžnost. Tato technologie je určena jak pro vysoce výkonné počítače, tak zároveň pro mobilní využití.

MediaTek představil první čip využívající 3nm proces TSMC

Ve srovnání s procesem N5 společnosti TSMC se 3nm technologie může pochlubit působivými statistikami. Dokáže přinést až 18% nárůst rychlosti při zachování stejné spotřeby energie nebo snížit spotřebu energie až o 32 % při zachování výkonu. Kromě toho nabízí pozoruhodný 60% nárůst hustoty logického zápisu.

MediaTek
Zdroj: MediaTek

Vzrušující je dostupnost první vlajkové čipové sady MediaTek využívající 3nm proces TSMC. Tento výkonný čip by měl od druhé poloviny roku 2024 pohánět celou řadu zařízení, včetně chytrých telefonů, tabletů, inteligentních vozidel a dalších.

Joe Chen, prezident společnosti MediaTek, vyjádřil jejich odhodlání využívat pokročilé technologie k výrobě špičkových produktů, které zlepšují náš život. Pochválil neochvějný závazek společnosti TSMC k vysoce kvalitní výrobě, který společnosti MediaTek umožňuje předvádět špičkový design ve vlajkových čipových sadách.

Dr. Cliff Hou, senior viceprezident pro prodej v Evropě a Asii společnosti TSMC, zdůraznil spolupráci mezi společnostmi MediaTek a TSMC. Poukázal na to, že jejich partnerství trvale přináší na trh převratné inovace. Zpřístupňuje pokročilé polovodičové technologie všem.

Toto partnerství společností MediaTek a TSMC v podstatě předznamenává novou éru pokročilých čipových technologií. Slibuje revoluci ve výkonu a kvalitě vlajkových zařízení, což v konečném důsledku zlepší uživatelský zážitek ve všech oblastech. S výhledem na druhou polovinu roku 2024 technologický svět netrpělivě očekává příchod vlajkového čipu MediaTek poháněného 3nm technologií do různých špičkových zařízení, což představuje významný milník v oblasti polovodičového pokroku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bloomberg.com, fonearena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *