Nový render nám ukázal podobu skládacího Samsungu Galaxy Z Flip 5

Render
Skládací telefony od Samsungu / Zdroj fotografie: Samsung

Poslední týden v červenci bude velká akce, během níž jihokorejská společnost představí na trh velmi očekávané produkty. Těmi prvními budou nové hodinky Galaxy Watch 6 a hned poté nové skládací telefony, na které se těší mnoho fanoušků. Konkrétně půjde o modely Samsung Galaxy Z Flip 5 a Samsung Galaxy Z Fold 5. Včera, ještě před oficiálním uvedením, se na světlo světa dostal render modelu Galaxy Z Flip 5, který nám ukazuje přibližnou podobu nového zařízení od Samsungu.

S renderem přišel web MySmartPrice, díky kterému teď víme alespoň přibližný vzhled. Je zřejmé, že se na nových renderech podíleli lidé, kteří věděli, co dělají. Při pohledu na obrázek můžeme vidět především obří zadní displej. Ten bude mít 3,4 palců a ukáže vám všechny notifikace. Je možné, že přes něj budete i moct ovládat nějaké aplikace, ale to nevíme jistě. V porovnání s Galaxy Z Flip 4, který měl zadní displej o velikosti 1,9 palců, jde o markantní nárůst, který se bude uživatelům líbit. Ani jsme nečekali, že by něco mohlo ještě překonat Oppo Find N2 Flip s jeho externí obrazovkou 3,26 palců, ale stalo se a nám to děla jen radost.

V levém horním rohu nalezneme dva fotoaparáty, které jsou umístěny vedle sebe s tím, že ještě téměř uprostřed zařízení je LED blesk. Jihokorejská společnost se zřejmě nenechává inspirovat u konkurence, a tak přichází s něčím vlastním, co její fanoušci ocení. Nejspíše i z toho důvodu vypadá displej trochu netypicky, jelikož až „překypuje“ u fotoaparátů nahoře. Nicméně to není nic špatného, ba naopak, věřím tomu, že to mnoho lidí ocení. Dále ještě můžeme na levé straně vidět kolébku hlasitosti a tlačítko pro napájení s tím, že jsou v ideální poloze, takže v tomto směru nás překvapení nečeká.

Informace, které víme z úniků, nám říkají, že Galaxy Z Flip 5 dostane 6,7palcový primární AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením Full HD+. Uvnitř telefonu bude procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, jež bude kooperovat s 3 700mAh baterií, která může podporovat 25W rychlé nabíjení. Zadní strana bude mít pravděpodobně 12MPx duální fotoaparát, zatímco vepředu bude mít smartphone výstřel pro 12MPx selfie kamerku. Skládací véčkový telefon od Samsungu poběží na operačním systému Android 13 s OneUI 5.1 a bude mít čtečku otisků prstů v tlačítku napájení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *