Samsung jako Honor. Jihokorejský gigant uvede cenově dostupný skládací telefon

Samsung
Zdroj fotografie: Samsung

Samsung je naprostým průkopníkem v rámci skládacích telefonů. Byl to právě on, kdo představil první skládací telefon, což se mu vyplatilo. Nyní totiž ovládá trh se skládacími telefony. Jihokorejský gigant uvedl již svou pátou generaci skládacích telefonů Z Fold 5 a Z Flip 5.

Obě zařízení můžete zakoupit v několika zemích s tím, že ve srovnání s předchůdci jsou oba modely dražší. Ale to je minimálně u Z Flip 5 pochopitelné, jelikož přichází s velkými vylepšeními. Bohužel skládacím telefonům chybí řada FE, kterou disponují tablety a vlajková zařízení od Samsungu. To chce jihokorejská společnost podle posledních úniků změnit. Tak se na to pojďme podívat.

Skládací zařízení jsou stále oblíbenější, ale s tím, jak jejich obliba roste, tak i konkurence. Ta začíná být neúprosná především na čínském trhu, kde se před Samsungem v prodejích za první pololetí tohoto roku umístil Huawei s Oppem. To bylo v minulých letech nemyslitelné, aby byl Samsung až na třetím místě. Jihokorejská společnost má tedy dobré základní postavení, ale hrozí jí, že pokud nebude dost inovativní, tak na tom může prodělat hodně peněz.

Leaker Revegnus na svém Twitteru uvedl, že se v budoucnosti zjevně dočkáme verze FE buďto Galaxy Z Fold nebo Z Flip. To je v tuto chvíli nejasné. Když se na to dívám svýma očima, tak mi přijde logické, že bychom se dočkali Z Flip, jelikož je levnější než Z Fold a ve verzi FE by to mohl být i jakýsi zabiják vlajkových lodí. A navíc, svůj levný Fold s cenou okolo 16 000 Kč chce už tento rok uvést Honor. Tím si získá spousty fanoušků a pro Samsung by nemuselo být vůbec snadné je přetáhnout k sobě.

Od modelů FE můžeme očekávat nižší výkon, ale také nižší cenu, která je pro mnoho lidí mnohem důležitější v dnešní době, kdy se vše zdražuje. Nejvíc na škodu je asi fakt, že se nový model FE dočká svého vydání až po řadě Z Flip 6 a Z Fold 6, což bud někdy v druhém pololetí příštího roku.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *