Samsung představil největší rolovací OLED displej vůbec

Samsung
Véčkový smartphone od Samsungu / Zdroj fotografie: Samsung

Samsung je vyhlášen pro jeho skvělé displeje, které mu mohou konkurenti jenom závidět. Každoročně patří na trhu mezi ty nejlepší s tím, že zdatně bojuje se společnostmi jako LG nebo BOE a vůbec si nevede špatně. Naopak, byla to právě jihokorejská společnost, která jako první na světě začala s prodejem komerčně dostupného skládacího smartphonu.

Je zřejmé, že s takovýmto trendem by Samsung chtěl pokračovat v rámci rolovacích displejů. Před pár dny nám na veletrhu Display Week v Los Angeles představil průkopnický 12,4palcový rolovací OLED panel. Sice není Samsung prvním, jež takový displej představil, ale rozhodně je nejlepším. Už nyní můžeme říct, že je před ostatními o krok napřed, jelikož je jeho nový panel největší a roluje se zatím v nejmenším měřítku.

Panel může flexibilně změnit svou šířku od 49 mm do 254,4 mm, což je působivé. Má až pětinásobnou možnost nastavení displeje na rozdíl od konkurence, která jí má pouze třínásobnou. Samsung display k tomu uvedl, že tohoto byl schopen dosáhnout jen díky použití tvaru osy O napodobující svitek. Společnost ho nazývá Rollable Flex a můžeme jej zcela srolovat.

Jako další nám Samsung představil panel s názvem Flex In and Out OLED, který se ohýbá v obou směrech. To dosavadní technologie neumožňuje, a tak smartphony můžeme ohýbat pouze v jednom směru. Příkladem jsou Samsung Galaxy Z Flip4 či Galaxy Z Fold4. Budoucnost s takovým panelem bude určitě zajímavá, protože nám nabídne zase nějaké nové možnosti skládacích telefonů.

A jako poslední nám jihokorejský gigant představil první OLED panel na světě s integrovanou čtečkou otisků prstů a snímačem srdečního tepu. V současné době můžeme prst přiložit pouze na malou část displeje, ale to by se mělo změnit. S novým panelem budeme moct prst přiložit kdekoli na displej a on se vám odemkne. Dokonce má v sobě zabudovanou organickou fotodiodu, která může potencionálně změřit váš krevní tlak, srdeční frekvenci nebo zdatnost krevních cév.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *