Samsung Galaxy S24 dostane dlouho očekávanou funkci

Samsung
Zdroj fotografie: Samsung

Už v řadě Samsung Galaxy S23 jsme očekávali minimálně to, že model Ultra dostane dostane satelitní připojení. Hodně se o tom mluvilo, ale bohužel byla většina fanoušků zklamána. Samsung s novou technologií v jeho poslední vlajkové řadě vůbec nepřišel. Jedinými výrobci telefonů s touto funkcí tedy zůstal Huawei a Apple s tím, že čínská společnost byla vůbec první, která tuto funkci do svých smartphonů implementovala.

Ministr vědy a ICT v Jižní Koreji, Lee Jong-ho, uvedl, že místní značka smartphonů plánuje příští rok spustit novou službu, která umožní přenos dat mezi 5G telefony a satelity. Je zcela logické, že mluví o Samsungu, a tak můžeme předpokládat, že nadcházející řada Galaxy S24 s novou funkcí přijde, a dožene tak Huawei s Applem.

Vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 2 je schopen spolupráce se satelity na nízké oběžné dráze, avšak i přesto řada Galaxy S23 tuto funkci nedostala. Jihokorejský gigant to odůvodnil tím, že před zavedením novén a inovativní funkce chce počkat na to, až systém více dozraje. V rámci tohoto tvrzení Samsung spolupracuje se společností Iridium, která se právě satelitům na nízké oběžné dráze věnuje.

Nová řada vlajkových telefonů dorazí snad v prvním čtvrtletí příštího roku. Bude obsahovat modely Galaxy S24, Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra. Každý z těchto modelů bude mít své dvě varianty. Ta jedna bude s procesorem Exynos 2400 a druhá se Snapdragonem 8 Gen 3. Pokud jeden procesor bude umět funkci satelitního připojení, tak by to měl umět i ten druhý.

Ačkoli dnes žijeme v moderním světě, tak dobrý signál ani zdaleka není všude samozřejmostí. Tento problém satelitní připojení řeší, protože na odesílání SMS či volání vám postačí pouze satelity, které jsou na oběžné dráze. Očekáváme, že v budoucnu tuto funkci ve svých telefonech představí více značek, ale je to ještě běh na dlouhou trať.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *