Nový tracker od Huawei je již za rohem

Samsung Tag - Huawei tag
Zdroj fotografie: Samsung

Po různých sankcích ze strany USA čelí společnost Huawei různým problémům v oblasti smartphonů a 5G infrastruktury. USA se nelíbilo, že Huawei dělá pokroky moc rychle, a tak jej prostě zastavila, což je pro nás, skalní fanoušky, velká škoda. Nicméně i přes ztrátu jednoho ze svých hlavních odvětví uvádí řadu nových produktů mimo smartphony.

Není tomu dávno, co na povrch vyplula informace, že čínský gigant vydá svůj vlastní tracker, tak jako má Samsung a Apple. A v posledních dnech o něm máme čím dále více informací, takže se opravdu zdá, že se vlastního trackeru od tohoto čínského obra skutečně dočkáme. Nedávno byl dokonce spatřen na BLuetooth SIG, kde jsme se o něm dozvěděli nové informace.

S informací ohledně spatření na webu Bluetooth SIG přišel web MySmartPrice, který nás rovněž o celé situaci informoval. Inteligentní tracker je malé zařízení, které jeho uživateli slouží k nalezení ztracených předmětů nebo věcí, ke kterým má tracker připojen. Například tracker od Samsungu má výdrž až půl roku, ale zatím nevíme, jak to bude s tím od Huawei. Při pohledu na výpis certifikací nese Huawei Tag Smart Tracker číslo modelu KRI-CE010.

Podle výpisu bude chytrý tracker společnosti Huawei dodáván s podporou připojení Bluetooth 5.1. To je velice důležitá informace, jelikož na Bluetooth funkce trackeru stojí. S nejnovější verzí Bluetooth bude tedy na něj ten největší spoleh. Je to jedna z nedílných součástí celého zařízení. Dále očekáváme, že nový Huawei Tag bude mít ultraširokopásmovou technologii, která bude podobná Apple AirTag. Co dalšího nám Huawei Tag nabídne, nevíme, na tyto informace si budeme muset počkat na nadcházející dny či týdny.

Výpis o nadcházejícím trackeru společnosti Huawei / Zdroj fotografie: Bluetooth SIG

Celá tato zpráva nám ukazuje, že uvidíme nového rivala pro Samsung a Apple Tag. V tuto chvíli zatím není jasné, jestli čínská společnost využije vlastní čip nebo ne, ale protože již bylo tohle zařízení uvedeno na Bluetooth SIG, tak můžeme očekávat uvedení brzy. Už dříve jsem vás informoval o Huawei S-Tag, a poslední zprávy to opravdu potvrzují. Bude zajímavé, jak si Huawei povede na trhu v porovnání s jinými značkami, ale já osobně mu věřím, protože minimálně v Číně má obrovskou popularitu, což je pro něj základ k tomu, aby úspěšně expandoval do světa.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *