NVIDIA by mohla předběhnout Apple a stát se nejhodnotnější společností na světě

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Apple se už delší dobu drží na pozici nejhodnotnější společnosti na světě. Bezpochyby se jedná o velký úspěch, ale když je někdo první, tak si pak to místo ještě musí udržet, což je už o něco složitější. Umělá inteligence se začala v posledních letech nesmírně zlepšovat.

Vývoj, jakým se posouvá, čekal málokdo s tím, že nyní se začíná dostávat i do spotřebitelských zařízeních, jako jsou telefony. V popředí AI je Samsung, Microsoft, Google či OpenAI. Apple jim jen dýchá na záda, ale s tím se pochopitelně nechce v budoucnu spokojit. Bohužel pro amerického giganta přichází s pochmurnou předpovědí známý analytik věnující se Applu Ming-Chi Kuo, a to v případě, že by plány s AI selhaly.

Apple v posledních šesti týdnech tohoto roku zaznamenal dvouciferný pokles. Z úniků víme, že letošní řada iPhone 16 nedostane žádná významná vylepšení v oblasti hardwaru. Ovšem, poněkud zajímavější je plán Applu s iOS 18, které má být nabito funkcemi umělé inteligence. V kuloárech se proslýchá, že se bude jednat o největší aktualizaci operačního systému od Applu v historii.

Apple má zhoršené výsledky

Pokud by aktualizace zklamala nebo selhala úplně, tak by americký gigant mohl přijít o své postavení na úkor NVIDIE, což je výrobce různých čipů. Ming-Chi Kuo dále uvedl, že Apple měl letos v plánu dodat 220-225 milionů kusů smartphonů, ale tato předpověď začala klesat. Nyní odhady vypadají tak, že by společnost mohla dodat jen 200 milionů kusů iPhonů.

NVIDIA je rostoucím lídrem na trhu s čipy. Pokrývá hned několik trhů včetně toho čínského. Bohužel se jí dotýkají nejnovější sankce, které omezují její obchodování v Číně. Za poslední rok vzrostly akcie NVIDIE o 260 %, zatímco růst Applu byl pouze 13%.

Samsung se stal průkopníkem v oblasti umělé inteligence a telefonů. Jako vůbec první společnost přinesla mnohé funkce založené na AI. Je více než jisté, že ostatní ho budou následovat, ač o tom ještě neuniklo moc informací.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, businessinsider.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *