Obchodní partneři odebírají logo Huawei ze všech svých produktů

Huawei
Huawei AITO M7 / Zdroj fotografie: AITO

Huawei je čínská společnost se špatnou pověstí, ačkoli ji nikdo nic špatného nedokázal. Působí globálně, a tak má obchodní partnery napříč celým světem, ale ti se teď budou muset stáhnout. Většina obchodních partnerů využívá Huawei k propagaci některých svých produktů.

To je z hlediska obchodu zcela v pořádku, ale čínská společnost se nyní bojí toho, že by ji to mohlo negativně ovlivnit. Z tohoto důvodu čínský gigant podniká právní kroky k tomu, aby jeho partneři nemohli užívat logo Huawei na svých produktech, jako jsou telefony, automobily a další elektronické produkty.

Pro čínskou společnost je tato akce nezbytná, protože ji zachrání před špatnou reputací. Rovněž se společnost vyhne zneužití její značky. Ren Zhengfei s tímto přišel po oznámení výsledků za rok 2022. Dále partnery požádal, aby se novým nařízením řídili. Zhengfei prohlásil, že není možné, aby někdo slovo Huawei veřejně používal ve spojitosti s nějakým automobilem nebo jinou elektronikou. Příkladně se zachovala společnost AITO, která po novém příkazu ze svých stránek stáhla slovo Huawei z některých svých automobilů. Ta s Huawei na automobilech spolupracuje a v minulosti čínského giganta využívala ke své propagaci.

Huawei
Zdroj fotografie: AITO

S vyjádřením také přispěchal dočasný předseda Huawei, Xu Zhijun, který uvedl: „Někteří jednotlivci společnosti zneužívají naši značku. Společnost proti nim podnikne příslušná opatření.“ Tohle prohlášení zřejmě mířilo na skutečnost, že před měsícem došlo k rebradingu značky AITO Wenjie na Huawei Wenjie.

Leaker na čínské sociální síti Weibo zas odhalil, že obchody třetích stran budou muset stáhnout zařízení spadající do kategorie Huawei Smart. Někteří výrobci telefonů mají práva na to, aby mohli používat návrhy telefonů této čínské značky. Práva jim sice zůstanou, ale už nebudou moct nikde, ani v žádném sloganu, použít název společnosti.

Čínský gigant se opravdu hodně snaží, aby jeho jméno nebylo zneužíváno a to především v Číně. Jinde ve světě nemá totiž společnost takový vliv jako v zemi největší ekonomiky světa.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *