Další milník pokořen i navzdory sankcím ze strany USA. Huawei má 600kW nabíječku pro elektromobily, která předstihla supernabíječky Tesla

Huawei
Autor fotografie: Blomst / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Huawei, čínský technologický gigant známý svými chytrými telefony, dělá pokroky v odvětví elektromobilů tím, že spolupracuje s výrobci automobilů na výrobě lepších a chytrých automobilů v Číně. Nedávný únik jejich 600kW nabíjecí stanice Huawei však ukazuje, že jsou daleko před konkurencí, včetně společnosti Tesla.

Uniklé snímky nabíjecí stanice ukazují, že se jedná o čtvercovou jednotku s chladicím zařízením ve spodní části. Rozměry nabíječky jsou 295 x 340 x 1700 mm a je vyvedena v charakteristické červené barvě, která je typická pro Huawei. Číslo modelu této nabíječky je DT600L1-CNA1 a podporuje čínský národní standard 2015 DC fast charging, výstup s jednou pistolí a rozsah výstupního napětí je 200-1000 V. Maximální výstupní proud je 600 A a maximální výstupní výkon je 600 kW.

Jmenuje se „FusionCharge“ a jedná se o kapalinou chlazenou nabíječku s nabíjecím rozbočovačem s dosahem až 3,5 metru. Odborníci z oboru naznačují, že Huawei původně plánoval uvést tyto nabíječky na trh v roce 2025, ale společnost je již předem testuje s omezeným počtem uživatelů, přičemž někteří spekulují, že by se mohlo jednat o předstihový krok, který má pokrýt připravovaný model Huawei AITO Wenji M9, který bude uveden na trh později v tomto roce.Nabíjecí řada Huawei FusionCharge zahrnuje DC Supercharger, DC Fast Charger a DC Split Charger, přičemž maximální výkon DC Supercharger je 600 kW, jmenovité napětí 1000 V, maximální proud 600 A a maximální výkon 600 kW. Rychlonabíječka DC Fast Charge je dvojitá rozdělená hromada s celkovým výkonem 360 kW, přičemž každá hromada má maximální výkon 180 kW a délku nabíjecího kabelu 5 metrů. DC Split Charger má rozsah výstupního napětí 200-1000 V a jmenovitý výstupní výkon 600 kW.

Huawei
Huawei AITO M5 / Zdroj: Huawei

Pro srovnání, současné nabíječky Tesla V3 mohou poskytovat výkon pouze 250 kW a dokonce i připravovaná supernabíječka V4 by měla mít maximální výkon 350 kW. Nabíječka Huawei s výkonem 600 kW je tedy rychlejší než současná nabídka společnosti Tesla, ale na bližší informace o jejích specifikacích si budeme muset počkat na finální verzi.

Stojí za zmínku, že dosažení tak vysokého nabíjecího výkonu vyžaduje podporu sítě, ale skutečnost, že Huawei činí tak odvážný krok, pokud jde o doplňování energie, ukazuje jeho odhodlání k růstu odvětví elektromobilů. Díky své vynikající nabíjecí technologii se společnost Huawei může brzy stát impozantním hráčem na trhu s elektromobily.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *