Oficiálně: Řada Vivo X100 bude představena do konce tohoto roku

Vivo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Na začátku tohoto roku jsme pro vás testovali smartphone Vivo X90 Pro, který nás uchvátil displejem či samotnými fotoaparáty. Nyní to vypadá tak, že nás podobný scénář čeká s Vivem X100 Pro. Globální prezident čínské společnosti totiž oficiálně potvrdil vydání řady X100 koncem tohoto roku s tím, že se dočkáme modelů X100 a X100 Pro.

Model Plus, který bude ze všech nejpokročilejší, spatří světlo světa až příští rok. Očekáváme, že Vivo na globální trh vypustí pouze základní model a model Pro. Stejně jako tomu bylo letos.

Na nedávnou akci Viva dorazilo okolo 130 vášnivých příznivců Viva. Těm na konci akce Shen Wei, globální prezident Viva, slíbil obdržení velmi očekávaného X100 Pro jako dárek. „Před koncem roku bude ve vašich rukou naše nejnovější vlajková loď. Pro+ může přijít o něco později,“ uvedl Wei. Zdroje naznačují, že nová řada bude odhalena v listopadu. A samotné vrcholy v podobě modelu Plus a skládacího Vivo X Fold 3 budou představeny v prvním čtvrtletí příštího roku. Letos od Viva očekáváme výrazný upgrade v oblasti fotoaparátů.

Úniky naznačují, že společnost představí další generaci svého zobrazovacího čipu Vivo V3. Už loňská generace byla z našeho pohledu na vysoké úrovni, a tak od té letošní máme velká očekávání. Nový čip bude tvořen 6nm procesní technologií se zaměřením na portrétní video v rozlišení 4K. Dále mohou uživatelé počítat s vyšší rychlostí snímání obrazu a hladšího zážitku ze surfování na internetu.

Vivo X100 Pro dostane špičkové fotoaparáty od Sony s tím, že hlavní snímač IMX989 bude mít 50 Mpx, ultraširokoúhlý objektiv IMX663 zase 12 Mpx a periskopický teleobjektiv dorazí s 64 Mpx. Displej má být zakřivený tak, jak to Vivo s radostí používá i u horších modelů.

Obrazovka bude 1,5K OLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Mimo jiné bude mít také rychlé 100W nabíjení, infračervený port pro ovládaní televize nebo klimatizace, stereo reproduktory a komplexní podporu NFC. Samotné srdce telefonu bude tvořit procesor MediaTek Dimensity 9300.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phone.cnmo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *