Návrat společnosti Huawei negativně ovlivní prodeje iPhonu 15, tvrdí světový analytik Ming-Chi Kuo

Huawei
Zdroj: Apple

Návrat společnosti Huawei na trh s chytrými telefony vyvolává velkou diskusi. I když s omezeními, tak společnost je schopna ovlivnit prodejní cíl společnosti Apple a dalších společností vyrábějících chytré telefony, včetně nejnovější verze iPhone 15.

Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že poptávka po iPhonu 15 Pro Max je větší než po jeho předchůdci. Poptávka po dvou modelech iPhone 15 je však ve srovnání s loňským rokem pouze „uspokojivá“. Také poptávka po iPhonu 15 Pro bude pravděpodobně slabší než v předchozím roce. Kuo zmínil, že tato změna může být způsobena tím, že více uživatelů přechází na model Pro Max.

V souvislosti s vysokou poptávkou společnost Apple odložila dodávky modelu iPhone 15 Pro Max na delší dobu než u ostatních modelů. Toto zpoždění je neobvyklejší než minulá vydání zveřejněná kvůli problémům v masové výrobě.

Nedávno se v médiích objevily zprávy o zákazu iPhonů čínskou vládou. Díky tomu se předpokládá, že to způsobí nemalé potíže pro nové iPhony. Přesto Kuo tvrdí, že rozdíl v prodeji nebude v této záležitosti představovat problém. Analytik z odvětví předpovídá, že návrat společnosti Huawei bude jistě znamenat dopad na prodeje iPhonu 15. Přesto nelze z tohoto okamžiku učinit přesné číslo nebo předpoklad.

Huawei
Zdroj: Huawei

Základní uživatelé:

Současné předobjednávky, které vidí solidní výhled pro nejvyšší model iPhone 15. Velkou měrou se na tom podílejí jeho hlavní uživatelé, tedy ti, kteří jsou skalními fanoušky amerického výrobce telefonů.

Cíloví uživatelé:

Zejména v Číně mají Apple a Huawei stejné cílové uživatele. Dosavadní trend ukazuje, že společnost Huawei se snaží získat více zákazníků s řadou Mate 60 ve srovnání s řadou Mate 50.

Souboj mezi řadou Mate 60 a řadou iPhone 15 v Číně vstoupí do zajímavého období později ve 4. čtvrtletí 2023 nebo na začátku roku 2024. Vzhledem k tomu, že Čína je pro Apple jedním z největších trhů, může být díky čínské společnosti svědkem změny prodejních čísel.

Přestože je omezována a rušena mnoha problémy, rádi bychom viděli, jak moc by společnost Huawei mohla ovlivnit prodejní značku iPhone 15 a dalších konkurentů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: medium.com, archyde.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *