Oppo údajně tento rok neuvede véčkový N5 Flip a odloží uvedení Find N5

Oppo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Trh se skládacími telefony začíná být relativně velký, ale stále na něm dominuje jedna a tatáž společnost v podobě Samsungu. Jediného velkého konkurenta, kterého od začátku měl – Huawei, zbrzdily americké sankce, a tak si může užívat na výsluní.

A podle nejnovějších zpráv to vypadá tak, že to jen tak neskončí. Minulý týden se objevily zprávy o tom, že Oppo a Vivo mohou skončit na trhu se skládacími telefony. To zástupce Oppa později dementoval, ale nyní se zas začíná situace vyvíjet nečekaným směrem.

Nejnovější informace uvádí, že Oppo vydá v tomto roce možná jen jeden skládací telefon. Jeho představení však odložilo o několik měsíců později, což neznačí nic dobrého. Jeden z leakerů na sociální síti X uvedl, že Oppo skončilo s vývojem skládacího telefonu Find N5 Flip. Dále v úniku uvedl, že uvedení modelu Find N5 je přeloženo z druhého kvartálu na čtvrtý. Jako důvod tohoto rozhodnutí uvádí očekávané slabé prodeje tohoto zařízení. A ačkoli Vivo bude Oppo následovat, tak zřejmě jen z jedné části, protože nepředstaví žádné véčko. I od Viva bychom se měli dočkat pouze skládačky, která se otevírá jako kniha.

Oppo jako premiant v Číně

Společnost TrendForce uvádí, že výrobní náklady véčkových telefonů jsou až moc vysoké, a tak se Vivu ani Oppu nevyplatí na jejich vývoji pracovat. A to i přesto, že Oppo Find N3 Flip je nejprodávanější véčko v Číně za rok 2023. Vyznačuje se především skvělým systémem fotoaparátů a velkou kapacitou baterie. Je smutné, že tento rok se nedočkáme jeho nástupce, ale co není teď, tak může být zas jindy. Nepochybujeme o tom, že se Oppo k výrobě véček vrátí. Čínská společnost teď jen musí počkat na vhodnější okamžik.

V tuto chvíli je pro nás zásadní, aby ještě větší zpoždění nenabralo představení Find N5. Celé se to totiž bude vyvíjet od situace na trhu. Jak je zvykem Samsungu, tak v létě uspořádá konferenci, na které představí své dvě nové skládačky. A věříme tomu, že ani ostatní společnosti nebudou chtít zůstat pozadu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, passionategeekz.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *