Řada Vivo X Fold 3 nabídne pravděpodobně hlavní fotoaparát od OmniVision

Vivo
Zdroj: Vivo

Trh se skládacími telefony neustále roste. Začíná být stále větší a oblíbenější, což znamená, že se na něj zaměřuje stále více výrobců. Průkopníkem v tomto oboru byl Samsung, který byl následován Huawei. Až později se přidaly další společnosti, jako Xiaomi, Honor či Vivo.

To už tento rok v březnu údajně odhalí svou novou sestavu skládacích telefonů, která se skládá ze dvou zařízení, kterými jsou Vivo X Fold 3 a X Fold 3 Pro. Model Pro se bude údajně chlubit špičkovými specifikacemi, zatímco základní varianta dorazí s nižší cenou. Leaker Digital Chat Station nám odhalil nové podrobnosti o nadcházejících skládačkách.

DCS uvedl, že se u nových skládacích telefonů čeká především tenký a lehký faktor, což se zřejmě týká řady Vivo X Fold 3. Dále zmiňuje, že smartphony obdrží snímač OV50H od OmniVision, který možná dostane také Huawei P70. Další dobrou zprávou je, že minimálně model Pro obdrží periskopický teleobjektiv. Ten není u skládacích telefonů moc častý.

Vivo již dříve nasadilo snímač OV50H jako primární fotoaparát na telefony IQOO 12 a 12 Pro. Základní verze skládacího telefonu obdrží pouze Snapdragon 8 Gen 2, zatímco varianta Pro získá o rok novější Snapdragon 8 Gen 3. Podle některých spekulací bude X Fold 3 postrádat ultrazvukovou čtečku otisků prstů a bezdrátové nabíjení, které by mělo být exkluzivní pro verzi Pro. Je tudíž pravděpodobné, že základní varianta dostane boční snímač otisků prstů.

Očekáváme, že nové skládačky budou uvedeny v březnu na konferenci v Číně. A to společně s tabletem Vivo Pad 3 a smartphonem Vivo X100s. Dostupnost skládaček v Česku je velká neznámá. Nepočítáme s tím, že skládací telefony od Vivo budou dostupné, ačkoli by to bylo příjemné překvapení v porovnání s minulými roky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phoneinto.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *