Platforma X čelí problémům v Austrálii kvůli slabým bezpečnostním opatřením ohledně malých dětí

Autor snímku: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Dříve Twitter, teď X, avšak ať se tato sociální síť přejmenuje jakkoli jinak, tak bude pořád v Austrálii čelit velkým problémům. Americký gigant totiž obdržel obrovskou pokutu ve výši 610 500 australských dolarů za to, že nespolupracoval při vyšetřování praktik proti obsahu se zneužíváním dětí. Pokuta se sice může zdát malá vzhledem k tomu, že hodnota Muskova majetku činí 44 miliard USD. Ale v tomto případě nejde jen o pokutu, nýbrž o důvěru ostatních uživatelů, která v této chvíli není velká.

Celý problém spočívá v tom, že X nedokázalo odpovídat na otázky týkající se schopnosti platformy reagovat ohledně svých metod pro odhalení materiálů, na kterém je vyobrazeno zneužívání dětí. Poté, co Musk převzal Twitter, uváděl, že boj proti zneužívání dětí je jeho nejvyšší prioritou. Jeden z nejbohatších lidí planety však svých slov úplně nedostál, a tak musela australská komise zareagovat.

Další problémy X zažívá také v EU kvůli potencionálním porušení nových technologických zákonů. Obvinění stojí na tom, že se sociální síť málo snaží v boji s dezinformátory. A to zejména v souvislosti s válkou v Izraeli a Gaze. Na sociální síti uniká množství různě upravených videí, která oslavují bojovníky Hamásu. To se představitelům EU nelíbí.

V Austrálii z X nejsou nadšení

Dopad pokuty nemá jen peněžní hodnotu, ale také morální. V dnešní době jsou lidé vůči sociálním médiím mnohem více skeptičtější. Takže taková pokuta nevrhá žádné pěkné světlo na společnost, která chce být lepší než ostatní. X zaznamenává pokles příjmů již delší dobu a tímto se mohou věci ještě víc zhoršit, pokud Muskova společnost nezavede účinná opatření k moderování obsahu.

Julie Ihman Grantová, komisařka pro elektronickou bezpečnost v Austrálii uvedla: „Pokud je X skutečně odhodláno řešit nelegální obsah, tak proč není transparentní? To, že nemáme od X odpověď může znamenat, že sama společnost nemá dostatek řešení.“

Jestli společnost pokutu nezaplatí, tak může být hnána k soudu, což by nebylo pro amerického giganta nic příjemného. Uvidíme, zdali se nějakým způsobem vyjádří nebo ne.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *