Stále sdílíte heslo k Netflixu? Už konečně víme, od kdy budete platit více

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Nedávné zprávy o Netflixu naznačují, že tento streamovací gigant plánuje omezit sdílení hesel. Tento problém je pro Netflix již delší dobu aktuální. A objevily se zprávy naznačující, že sdílení hesel u Netflixu způsobilo společnosti pokles příjmů.

No, Netflix se konečně rozhodl podniknout patřičné kroky k nápravě. Streamovací gigant ve včerejší zprávě o výnosech odhalil některé klíčové podrobnosti o opatřeních týkajících se sdílení hesel. A podle toho je pravděpodobné, že streamovací gigant v nadcházejících měsících prosadí nová pravidla.

Placené sdílení hesel Netflix již testuje

Pokud vám to uniklo, Netflix již začal testovat placený plán sdílení hesel v zemích Latinské Ameriky. Toto testování bylo zahájeno v loňském roce a uživatele přimělo ke zpoplatnění sdílení hesla k Netflixu. A pokud příplatek nezaplatili, nemohli své přihlašovací údaje sdílet s těmi, kteří nebydleli ve stejné domácnosti. Netflix jim jednoduše přestal fungovat.

Podle nedávné zprávy o výsledcích bude tato změna přizpůsobena ve více regionech. A příplatek se naplno rozběhne v prvním čtvrtletí roku 2023. To znamená, že za sdílení hesla k Netflixu budete muset brzy platit. Nejpozdějším termín zavedení poplatků se tedy přiklání na konec března tohoto roku.

V této souvislosti se ve zprávě o příjmech uvádí, že Netflix plánuje dát svým předplatitelům možnost zaplatit dodatečný poplatek, „pokud chtějí sdílet Netflix s lidmi, se kterými nežijí“.

Neexistují žádné konkrétní údaje o tom, kolik by předplatitelé museli zaplatit na evropském trhu za sdílení hesla k Netflixu. Zajímavé je, že společnost sdílí, že si je dobře vědoma odporu, kterému by mohla čelit, až bude tato změna uvedena do provozu. Dokonce uvádí, že na všech trzích dojde k určité „zrušovací reakci“. Netflix však věří, že změna nakonec povede ke „zlepšení celkových příjmů“.Sdílení účtu bude za příplatek

V některých latinskoamerických zemích Netflix experimentoval s dodatečnými poplatky za sdílení hesla, které stojí další 3 dolary. V těchto zemích musí hlavní majitel účtu sdělit ověřovací kód každému, kdo se pokouší získat přístup k účtu zvenčí. Netflix bude kód vyžadovat až do zaplacení měsíčního poplatku za přidání členů zvenčí do domácnosti. Zdražení v ostatních zemích tak může být relativně srovnatelné, pravděpodobně mezi 3 a 4 dolary za každého dalšího uživatele.

Už nyní je ovšem zřejmé, že nynější novinka dorazí také do Evropy. Proto by se dalo očekávat, že by si uživatelé na našem trhu mohli připlatit až 99 korun v závislosti na sdílení svého účtu.

WSJ uvádí, že Netflix uvažuje také o přidání placeného obsahu do své knihovny. Což by zákazníky přesvědčilo, aby si své přihlašovací údaje nechali pro sebe z obavy, že jim někdo jiný zvýší náklady. Lidé obeznámení se situací však tvrdí, že společnost od tohoto plánu upustila. V zájmu zachování přímočarého uživatelského prostředí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xda-developers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *