Sony PlayStation 5 zaznamenal v Evropě raketový růst. Prodejní čísla vám vyrazí dech

PlayStation 5
Ovladač k Playstationu 5 / Autor: Mario Cvitkovic / Zdroj: Pixabay

Už od listopadu 2020 je PlayStation 5 dostupný napříč skoro všemi trhy světa. Ovšem na jednom z těch nejdůležitějších trhů Sony zaznamenalo obrovský růst prodejů. A to na tom evropském, kde se PlayStationů 5 za poslední měsíc prodalo o 202 % více. Na druhou stranu to zas není až tak moc překvapivé, jelikož je všeobecně známe to, že lidé na svou konzoli čekali i několik měsíců. Pojďme se tedy podívat na nějaké podrobnosti.

Podle nejnovějších zpráv prodal japonský technologický gigant přes 493 000 kusů svých konzolí v Evropě. Nicméně v tomto čísle není započítáno Německo a Spojené Království. Ve Spojeném Království se prodalo přes 125 000 kusů, takže celkový počet i s Německem by mohl být klidně i přes 650 000. Předpokládá se, že jedním z důvodů tohoto úspěchu je vylepšení dodavatelského řetězce, se kterým byl minulý rok velký problém. Ten byl dán především restrikcemi proti Covidu-19 v Číně a válkou na Ukrajině.

PlayStation 5 se stal dokonce nejlépe prodávanou konzolí s tím, že porazila rovněž populární Nintendo Switch, které zaznamenalo pokles prodejů o přibližně 11 procent. Nintendo však není jediné, které zaznamenalo neúspěch, jelikož i Xboxů od Microsoftu se prodalo o 32 % méně. Ten však aspoň prodal 1,76 milionů doplňkových produktů k jeho stroji. Bohužel i tam zaznamenal propad a to o pouhých 2,1 procenta v porovnání s předchozím měsícem.

Nejprodávanějším zařízením i přesto vládne Sony. Jeho ovladače DualSense k PS5 byly nejpopulárnější ze všech. Kromě toho však Sony prodalo další příslušenství v počtu 1,37 milionů. Oblíbené byly i předplacené karty, ale i přesto Sony zaznamenalo v tomto sektoru 6% pokles oproti lednu 2022.

Uvidíme, jak se Sony bude dařit v dalších měsících, ale jestli spotřebitelský řetězec nezaspí, tak by to mohly být i rekordní tržby. A co vy? Máte doma PlayStation 5?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *