Po tomhle voláme už roky! Pracovník Googlu potvrdil chystanou změnu v systému Android

Android
Autor: Pasi Mämmelä / Zdroj: Pixabay

Konečně to vypadá, že společnost Google vyslyšela volání uživatelů systému Android. Podle posledních informací víme, že chystaná změna v systému bude inspirována podněty nespokojených uživatelů. Jsme rádi, že se Google chytl za nos a přinese toto příjemné vylepšení.

O jakou inovaci se bude jednat? Společnost Google brzy poskytne uživatelům systému Android možnost nezávisle ovládat hlasitost vyzvánění a oznámení na svých telefonech. Podle informačního serveru 9to5Google by se tato novinka mohla objevit v červnovém čtvrtletním vydání platformy (QPR) nebo v Androidu 14. Tato funkce by jednou provždy rozsekla problém, kdy chceme tišší oznámení například pro příchozí zprávy, ale hlasitější oznámení na klasické volání.

V současnosti je to řešeno úplně jinak. Nyní v nabídce Nastavení > Zvuk a vibrace se zobrazují čtyři posuvníky, mezi něž patří Hlasitost médií, Hlasitost volání, Hlasitost budíku a Hlasitost vyzvánění a oznámení. To by se mělo brzy změnit, a měl by tam být nový posuvník, který by poslední zmíněnou volbu rozdvojil.

Android
Zdroj: Google

Server 9to5Google upozornil na tuto novinku v nedávném článku. Konkrétně si všiml příkazu ADB v QPR2 Beta 1, který vytvořil dva samostatné posuvníky s názvy Hlasitost vyzvánění a Hlasitost oznámení. Když společnost Google tuto novou funkci přidá do systému, tak se uleví několika milion uživatelů, a personalizace systému bude zase o něco lepší.

Na stránce Feature Request, která je součástí webu Android Issue Tracker, je zobrazen komentář napsaný pracovníkem Googlu, který k vytvoření samostatných posuvníků napsal: „Požadovaná funkce bude k dispozici v některém z budoucích sestavení.“ Tento komentář byl zveřejněn včera a vyvolal tuto odpověď uživatele systému Android, která byla zveřejněna dnes: „Jen vám trvalo asi dva roky, než jste rozpoznali svou chybnou logiku… Děkujeme, že jste konečně pochopili důležitost této funkce. Díky ní bude Android Pixel mnohem uživatelsky přívětivější!“

Kdy se dočkáme této novinky?

Otázkou zůstává, kdy se tedy dočkáme této vychytávky. Předpokládáme, že by se to mohlo objevit ve stabilní verzi QPR3, která je předběžně naplánována na 5. června. Další možností je, že ke zveřejnění dojde s vydáním Androidu 14, ke kterému by mohlo dojít v srpnu. V současnosti se v testovací verzi QPR3 Beta však jednotlivé posuvníky nezobrazují. To samé platí i pro nejnovější verzi Androidu 14 Beta, což je verze 1.1, tam zatím také nové posuvníky ještě nenajdeme.

Samozřejmě se jedná skutečně o drobnou změnu v systému. Ale tato novinka může výrazně ovlivnit a zlepšit uživatelský zážitek. Jste s této novinky také tak nadšeni?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5google.com, phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *