Češi, pozor! Nová hrozba malwaru cílí na vaše mobilní zařízení

Hrozba malwaru
Autor: freemockups / Zdroj: Pexels

Uživatelé smartphonů a tabletů se systémem Android čelí nové hrozbě v podobě malwaru. Tento škodlivý software pronikl do různých obecně prospěšných aplikací a her, které byly nedávno k dispozici v obchodě Google Play.

I když se tyto aplikace mohou na první pohled zdát legitimní, skrývají škodlivé tajemství, které může ohrozit vaše zařízení. Po otevření skrytý malware převezme kontrolu nad vaším zařízením. Ještě znepokojivější je, že tyto aplikace byly staženy již více než půlmilionkrát!

Nová hrozba malwaru cílí na uživatele systému Android

Hrozbu odhalila a nahlásila renomovaná bezpečnostní agentura Dr.Web. Identifikovala seznam aplikací infikovaných tímto škodlivým softwarem, z nichž některé jsou poměrně populární a mají tisíce instalací. Mezi infikovanými aplikacemi jsou tituly jako Agent Shooter, Rainbow Stretch, Rubber Punch 3D a Super Skibydi Killer spolu s několika aplikacemi pro přizpůsobení a finančními nástroji.

Jaké skutečné nebezpečí se však skrývá za těmito zdánlivě nevinnými aplikacemi? Malware vložený do těchto aplikací se specializuje na vtíravou reklamu. Funguje jako trojský kůň, který zobrazuje agresivní reklamy a generuje tak hackerům příjmy. I když infikovanou aplikaci zavřete, malware vás nadále bombarduje nechtěnými reklamami.Aby toho nebylo málo, škodlivý software používá techniky, které jeho přítomnost skrývají. Manipuluje s ikonami infikovaných aplikací, někdy je nahrazuje průhlednými obrázky a prázdnými názvy. To dělá proto, aby uživatelům ztížil odhalení a odstranění infikovaných aplikací. V některých případech tyto aplikace dokonce nahrazují své ikony ikonami oblíbených a důvěryhodných aplikací, jako je například Google Chrome.

Tím však hrozba nekončí. Některé z těchto infikovaných aplikací nesou také známý malware Joker, který dokáže uživatele podvést a nevědomky je přimět k předplatnému prémiových služeb. To znamená, že pokud nebudete jednat rychle, mohou být ohroženy vaše finanční údaje a soukromí.

Odstraňte tyto aplikace ze svého smartphonu se systémem Android

 1. Agent Shooter
 2. Rainbow Stretch
 3. Rubber Punch 3D
 4. Super Skibydi Killer
 5. GazEndow Economic
 6. MoneyMentor
 7. TKF Program
 8. FinancialFusion
 9. Financial Vault
 10. Invest Calculator
 11. Eternal Maze
 12. Jungle Jewels
 13. Stellar Secrets
 14. Fire Fruits
 15. Cowboy’s Frontier
 16. Enchanted Elixir
 17. Beauty Wallpeper HD
 18. Love Emoji Messenger

Jaký je tedy výsledek? Pokud máte ve svém zařízení se systémem Android některou z výše uvedených aplikací, je nutné ji okamžitě odstranit, abyste ochránili svá data a soukromí. Tento malware představuje vážnou hrozbu pro bezpečnost vašeho zařízení, a čím déle budete otálet, tím zranitelnější budete.

Jak se před tímto malwarem chránit

Uživatelé systému Android musí zůstat ostražití a dbát zvýšené opatrnosti při stahování aplikací, a to i z důvěryhodných zdrojů, jako je obchod Google Play. Zatímco se společnost Google neustále snaží zlepšovat bezpečnostní opatření, kyberzločinci jsou ve svých taktikách stále rafinovanější. Chcete-li své zařízení ochránit, postupujte podle těchto základních kroků:

 1. Pravidelně aktualizujte aplikace a operační systém: Aktualizujte své aplikace a operační systém, abyste měli k dispozici nejnovější bezpečnostní záplaty a ochranu proti novým hrozbám.
 2. Stahujte z důvěryhodných zdrojů: Stahujte aplikace z důvěryhodných obchodů s aplikacemi, jako je Google Play, a vyhněte se stahování aplikací ze zdrojů třetích stran, které jsou často plné malwaru.
 3. Nainstalujte si spolehlivý antivirový software: Zvažte instalaci renomovaného antivirového programu, který prověří a ochrání vaše zařízení před škodlivým softwarem.
 4. Přečtěte si uživatelské recenze a zkontrolujte oprávnění: Před stažením aplikace si přečtěte uživatelské recenze a zkontrolujte oprávnění, která aplikace požaduje. Buďte opatrní, pokud aplikace požaduje více oprávnění, než potřebuje.
 5. Dávejte si pozor na nežádoucí reklamy: Pokud se v zařízení často setkáváte s vtíravými reklamami, prověřte, které aplikace jsou za ně zodpovědné, a všechny podezřelé odinstalujte.

Dodržováním těchto pokynů můžete své zařízení se systémem Android ochránit před rostoucí hrozbou malwaru a zajistit bezpečnost svých osobních údajů. Nečekejte – podnikněte kroky k ochraně svého digitálního života ještě dnes. Závisí na tom bezpečnost vašeho zařízení a váš klid.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 4gnews.pt

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *