Podívejte se na vnitřnosti Huawei Mate 60 Pro

Huawei Mate 60 Pro
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei se už delší dobu potýká se sankcemi, ale ani ty ho nedokázaly zastavit v tom, aby představil svůj nový telefon v podobě Huawei Mate 60 Pro. Ten má cenu přes tisíc dolarů a velmi sympatické technické specifikace. Jak už to tak bývá, tak se telefon podrobil zkoušce rozebrání, abychom do něj mohli nahlédnout. A nutno říct, že celé zařízení vypadá skvěle.

Čínská společnost prozatím oficiálně neuvedla, jestli telefon podporuje 5G a jaký procesor používá, ačkoli je velmi pravděpodobné, že má procesor Kiirn 9000S a také 5G. Rozebrání ukázalo, že nová vlajková loď má úložiště od SK Hynix s LPDDR5X RAM a UFS 4.0. Pod RAM se nachází hlavní procesor, který se zdá být dvouvrstvý. Ten, jak jsem už zmínil výše, nese název Kirin 9000S, ale je možné, že to tak nemusí být.

Vnitřní chladící jednotka vypadá rovněž luxusně. Smartphone má pod displejem obrovský chladič VC z měděné slitiny. Ačkoli má loňský Mate 50 Pro podobný chladič, tak ho má mnohem menší než letošní vlajka. Podle jednoho z bloggerů může mít kapalinová chladící deska užitek až pro plochu 7000 čtverečních milimetrů, což je jedna z největších hodnot mezi telefony.

Nový čip od Huawei si vedl na benchmarkové platformě velmi dobře. A to když získal 699 783 bodů, jedná se o velmi dobrý výsledek, kterým si říká o přibližné 55. místo v žebříčku výkonnosti. Někomu se to může zdát málo, ale faktem je, že Huawei si při výrobě čipu musel poradit bez amerických technologií.

V tu chvíli to dává čínskou společnost na ihned vyšší úroveň. A zároveň to vyvolává strach u USA, které si myslely, že se Čína nevzpamatuje. Nicméně definitivní výkon ještě nevíme, takže konečné číslo bude ještě pravděpodobně vyšší. Na objektivní test si musíme počkat, až s oficiálním prodejem Huawei Mate 60 Pro.

Nová zjištění dávají člověku naději v tom, že se čínský gigant obejde i bez Spojených států. Je otázkou, zdali budou na tohle Spojené státy nějakým způsobem reagovat, či nikoli.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, 163.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *