Vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 byl představen

Qualcomm Snapdragon
Vlajkový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 byl představen / Zdroj fotografie: Qualcomm

Qualcomm je jedním z předních výrobců čipových sad pro chytré telefony. Před MediaTekem jej upřednostňuje mnoho společností jako Xiaomi či Honor. Aby mohl MediaTeku i nadále konkurovat, tak nám včera představil řadu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ta má být tím nejlepším, co nám kdy přinesl.

Jak již samotný název napovídá, tak nově oznámený Snapdragon 8 Gen 2 je nástupcem loňského Snapdragonu 8 Gen 1. Ten má být v porovnání s loňským modelem lépe zaměřen na efektivitu a výkon, zejména v oblasti umělé inteligence.

Snapdragon 8 Gen 2 má jedno hlavní jádro založené na ARM Cortex-X3 taktované na 3,2 GHz, čtyři výkonná jádra taktovaná na 2,8 GHz a tři efektivní jádra, která běží na taktu 2,0 GHz. Ve srovnání s loňským čipsetem jsou tyto o 200 MHz až 300 MHz rychlejší. Společnost uvádí, že centrální procesorová jednotka je o 35 % rychlejší než předchozí generace a o 40 % energeticky účinnější.

Graifka Adreno nabízí o 25 % vyšší výkon a zároveň je o 45 % energeticky účinnější. Přinesla novou podporu pro hardwarově akcelerovaný Ray tracing na zařízení Snapdragon. K dispozici je rovněž podpora rychlejších paměťových technologií, mezi něž patří LP-DDR5X RAM s frekvencí až 4 200 MHz a nového úložiště UFS 4.0.

V oblasti fotoaparátů má trojitý 18bitový ISP, který podporuje až tři 36MPx snímače najednou nebo až 200MPx v kombinaci s jedním snímačem. Podporuje také 108MPx snímače fotoaparátu. Společnost také zlepšila podporu pro nejnovější senzory Sony a Samsung v podobě Sony s DOL-HDR a 200MP HP3.

Qualcomm uvedl, že provedl vylepšení v celém procesoru Hexagon pro až 4,35x rychlejší výkon umělé inteligence (AI). Čip zvládne i složitější úkoly, jako je překlad jazyka do více jazyků v reálném čase. Je to také první čip na světě s podporou technologie Wi-Fi 7.

Partnery Qualcommu pro příští rok budou Motorola, ASUS ROG a Xiaomi. Samsung na tomto seznamu chybí, ale počítáme s tím, že jeho řada Galaxy S23 dorazí se Snapdragonem 8 Gen 2.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.cz

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *