Google pořád mlží. Jeho Pixel Fold je stále ve hvězdách

Google
Google Pixel 6A / Zdroj fotografie: Google

Od chvíle, kdy Samsung na trh uvedl Galaxy Fold uběhlo již mnoho let. Ostatním výrobcům se tento nápad líbil, a tak i o ni přišli s vlastními zařízeními jako Huawei, OPPO, Motorola či Xiaomi. O nových skládacích zařízení od Googlu se hovoří již mnoho let, ale nikdy žádné nespatřilo světlo světa. To by se mělo konečně brzy změnit s vydáním Googlu Pixelu Fold.

Zdá se, že Google to plánuje už nějakou dobu. Ale vypadá to, že nejprve chtěl pracovat na softwarové stránce velkých skládacích zařízení, než se pustí na trh s nimi. Jasným důkazem toho je Android 12L, který Google vydal před několika měsíci.

Tablety i chytré telefony různých výrobců již léta používají stejný systém Android. Nicméně Android 12L byl vyroben záměrně pro zařízení Android s větším displejem. Google jej dále vylepšil s Androidem 13. Nyní, když existuje optimalizovaný operační systém pro větší smartphony, vše vypadá, že se Google konečně konečně podívá trh skládacích zařízení. Přesto, že Pixel Fold bude mít nejspíše displej od Samsungu, tak design by mohl mít podobný jako má OPPO Find N s nádechem Pixelu 7.


Nenechte si ujít:


Zdroje také tvrdí, že Pixel Fold bude pravděpodobně používat nejnovější čipovou sadu Google Tensor G2. Další uniklé detaily jsou především o fotoaparátech. Google Pixel Fold může mít hlavní snímač Sony IMX787 (64MPx, velikost 1/1,3 palce). Pokud je tohle pravda, pak by Pixel Fold měl mít lepší fotoaparát než Pixel 6 a Pixel 7. Zprávy také uvádí, že zařízení bude mít teleobjektiv a ultraširokoúhlý objektiv. Vepředu v displeji bude selfie kamerka.

Dále očekáváme, že vnější i vnitřní displej bude OLED se 120Hz obnovovací frekvencí. Vnější obrazovka bude mít rozlišení 1080 x 2100 pixelů. Vnitřní 7,9palcový displej by měl mít spíše vyšší rozlišení v podobě 1840 x 2208 pixelů. Snímač otisků prstů bude mít pravděpodobně zabudovaný na boku v tlačítku napájení.

Od Googlu jsme se prozatím žádného vyjádření nedočkali. To očekáváme koncem roku 2022 nebo začátkem roku 2023.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *