HarmonyOS NEXT: Huawei je připraven vzdát se Androidu a vydat nativní ekosystém aplikací

HarmonyOS NEXT
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Huawei postoupila se svým operačním systémem HarmonyOS o další krok vpřed. Společnost oznámila, že brzy přijde s nativním ekosystémem aplikací HarmonyOS. Tato zpráva přichází chvilku poté, co byl systém HarmonyOS 4 nainstalován na více než 60 milionech zařízení. Podle společnosti se jí tohoto milníku podařilo dosáhnout za pouhé dva měsíce od uvedení na trh.

Společnost Huawei oznámila, že systém HarmonyOS NEXT je připraven k vydání. S tímto novým softwarem plánuje představit širokou škálu nativních aplikací HarmonyOS. Během nedávné konference k uvedení produktu se Yu Chengdong, generální ředitel Huawei Consumer Business Group, zmínil, že nová éra mobilních aplikací je na obzoru.

Zdůraznil také, že společnost Huawei vyškolila miliony osob se zkušenostmi v systému HarmonyOS. Společnost vypracovala plán, podle kterého chce investovat značné množství peněz na podporu vývojářské komunity, vytvořit přívětivější prostředí pro vývojáře a navázat nová partnerství.

Cílem společnosti je představit aplikace ve více než 18 kategoriích. Yu Chengdong na závěr také uvedl, že tyto nativní aplikace pro systém HarmonyOS budou pro novou generaci uživatelů systému HarmonyOS bezproblémovější, inteligentnější a bezpečnější.

Na vývojářské konferenci 2023 společnost Huawei odhalila „HarmonyOS NEXT“. Jedná se o čistou verzi operačního systému, která neobsahuje knihovny systému Android. Jakmile bude hotová, bude stávající verze systému HarmonyOS nahrazena čistým prostředím HarmonyOS NEXT.Důvod, proč má Huawei HarmonyOS knihovny pro Android

Od svého uvedení na trh v roce 2019 využívá systém HarmonyOS k podpoře svého ekosystému aplikací knihovny open-source projektů pro Android. Díky tomu mohly aplikace pro Android fungovat v systému HarmonyOS. Čínská technologická firma se takto rozhodla, protože nativní sbírka aplikací pro systém HarmonyOS nebyla zpočátku příliš silná.

Po uvedení systému HarmonyOS v roce 2020 pro chytré telefony jej společnost Huawei v Číně aktivně propaguje. Díky tomu se s tímto operačním systémem seznámilo mnoho čínských vývojářů.

Společnost Huawei také zpřístupnila kód HarmonyOS jako open source, čímž se operační systém rozšířil nejen na Huawei. To umožnilo mnoha dalším společnostem v oboru, aby se připojily a podpořily růst ekosystému HarmonyOS.

Za poslední čtyři roky společnost Huawei vybudovala robustní ekosystém HarmonyOS s předními vývojáři a komunitou open-source. V důsledku toho by odklon od podpory systému Android neměl pro HarmonyOS NEXT představovat výrazný problém při poskytování kompletního nativního prostředí aplikací HarmonyOS.

Huawei HarmonyOS NEXT Datum vydání

Společnost Huawei potvrdila, že systém HarmonyOS NEXT zahájí oficiální vývojářské beta testy na začátku roku 2024, po nichž budou následovat uzavřené a veřejné beta testy před úplným veřejným vydáním. Společnost Huawei však zatím neoznámila žádné konkrétní plány aktualizace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, reddit.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *